Çılgın Madenci, BMW i8 in Bagajına Mini Madencilik Çiftliği Kurdu

0 3

Normal şartlarda 78 Adet RTX 3080 ile bir kripto para madencilik çiftliğine sahip olan Simon Byrne madencilik olayını biraz abartarak kendisine yaklaşık 150 bin dolara mal olan küçük bir madencilik çiftliği daha kurdu. Bu çiftliğin diğer çiftliklerden farkı ise madencilik ekipmanı olarak görev yapan 6 adet RTX 3080 ekran kartının bir BMW i8in bagajında yer alması.

BMW i8 dediğimiz zaman hepimizin aklına hibrit motora sahip güçlü bir spor otomobil geliyor ancak Byrne bu algıyı değiştirmek ve piyasadaki oyuncuları kızdırmak adına madencilik ekipmanlarını i8in bagajına yerleştirmeyi tercih etmiş.

Simon Byrne tarafından yapılan açıklamaya göre 6 adet RTX 3080 ekran kartı 1500W güce ihtiyaç duyuyor. BMW i8 ise 3500 Wlık bir güç sağladığı için kolaylıkla tüm ekipmanları çalıştırabiliyor. Byrne için tek sorun ise madencilik faaliyeti devam ederken ekran kartlarının aşırı derecede ısınması. Bu sorunu ise bagaj kapağını açık tutarak çözen Byrneı ilerleyen günlerde böyle çılgın projelerde daha çok görecek gibiyiz.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku