Bloomberg: Dünyanın En İyi Üniversiteleri Kripto Para Birimlerine Yatırım Yapıyor

0 0

Bloombergin Coinbase raporları doğrultusunda yayınladığı habere göre Harvard Yale Brown Üniversitesi ve Michigan Üniversitesi gibi dünyanın en iyi üniversiteleri kendilerine yapılan bağışlarla borsalarda kripto para birimi satın alıyor.

Üniversite bağışları geleneksel olarak para veya akademik kurumlara bağışlanan kripto gibi diğer finansal varlıklardan oluşur.

Harvard 40 milyar dolardan fazla varlığa sahip en büyük üniversite vakfıyken Yalenin 30 milyar doları Michiganın yaklaşık 12.5 milyar doları ve Brownın 4.7 milyar doları elinde tutuyor. Bu miktarların ne kadarının kripto para varlıklarda olduğu bilinmemektedir ancak büyük olasılıkla küçük bir kısmı olabilir.

   ABDdeki en büyük kripto para borsası olan Coinbase kripto para satın alan ABD üniversitelerinin sayısının son bir yılda giderek arttığını ve satın almaların diğer borsalarda da gözlemlendiğini bildirdi.

Kurumsal Yatırım Giderek Artıyor

 Bloomberg özellikle Guggenheim Partners LLC ve Paul Tudor Jones gibi ilgiyi artırmaya ve bir emsal oluşturmaya yardımcı olan büyük yatırımcılara atıfta bulunarak son aylarda kurumsal yatırımın Bitcoin fiyatları üzerinde büyük bir etkiye sahip olduğunu belirtti. Yükselen kurumsal benimseme geçen yıl kripto paranın en büyük başarılarından biri oldu. Lider kripto para birimi olan Bitcoin 2020de dört kat arttı ve 2021de de yükselişine devam etti. 42 bin dolar seviyelerinde 30 bin doların altına düşmesine rağmen Bitcoine olan kurumsal yatırım devam ediyor. Microstrategy 10 milyon dolarlık daha Bitcoin satıl aldı.

Coinbase raporunda “2020nin alışılmadık makroekonomik ortamı kripto benimsemesini hızlandırırken en önemlisi bu yıl birçok kripto para yatırımcısı özellikle şirketler uzun vadeli yatırımcılar ve üniversiteler mevcut piyasa dinamikleri ve koşulları göz önünde bulundurulduğunda  Bitcoine yatırım yapmanın gerekli olduğuna inanıyorlar ve değişken piyasa koşullarında uzun vadede Bitcoini ana portföylerinin bir parçası olarak tutmayı planlıyorlar.” dedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku