Çıkarılmayı bekleyen 2.5 milyon BTC kaldı

0 8

Şu ana kadar 21 milyon Bitcoin çıkarıldı ve 2.5 milyonun biraz altında bir rakam çıkarılmayı bekliyor.

Chart BTC Twitter aracılığıyla Bitcoin ağının dolaşımdaki 18.5 milyon BTC işaretini geçtiğini söyledi. Bu 2.5 milyon BTCden daha azının veya üretilecek toplam Bitcoinin yaklaşık %11.9unun kaldığını gösteriyor.

Grafiğe göre kalan 2.5 milyon BTCnin yarısı önümüzdeki dört yıl içinde çıkarılacak.

BTCnin 2009da ortaya çıkmasından bu yana Bitcoin üç halving yaşadı ve üçüncüsü bu Mayıs ayında gerçekleşti. Yeni coinlerin ihracı her dört yılda bir yarıya indiğinden son Bitcoinin 2140 yılına kadar çıkarılması beklenmiyor. O yıldan sonra yeni bir Bitcoin çıkarılamayacağı bildiriliyor.

Source: ChartBTC 

Sekiz Crypto Valley uzmanından oluşan bir grup daha fazla insanın birikimlerini BTCde saklamak istedikleri için son halvingin diğerlerinden farklı olduğunu düşünüyor.

Bitcoine olan kurumsal talep 2020in başından bu yana giderek yükseldi. Yeni anket verilerine göre kurumsal yatırımcılar fiyatlardaki kısa vadeli düşüşlerden bağımsız olarak Bitcoin tahsislerini artırmayı planlıyor. Microstrategyye yaptığı yatırım dünyanın en büyük egemen varlık fonunun şu anda 577.6 BTCye sahip olduğunu gösteriyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku