Bitcoin in ani yükselişinin sebebi nedir?

0 0

Bitcoin mevcut durumda 10.700 Doların biraz üzerinde yer alıyor.

Ani yükselişin nedenleri

Bitcoin yükselişe geçmesini sağlayan birçok etken ile karşılaştı. Kripto para birimleri konusunda istikrarlı bir karar alamayan Hindistan finansal kurumların kripto piyasası ve Blockchain teknolojisi ile etkileşim içerisinde bulunmasının önüne geçecek bazı tedbirler aldı.

Tam anlamıyla ticaretin yasaklanmadığı ülkede ticareti yapan şirketlerin banka hesabı ve diğer şirketlerin kullanması için sağlanan standart hizmetlere izin verilmedi.

İki yıllık bu süreç sonrasında Hindistan mahkemesi söz konusu kararın anayasaya ters düştüğünü gerekçe göstererek iptal etti ve ülke kripto yasasını etkisiz kılacak bir kripto mevzuatını uygulamak istediklerini açıkladı.

Buy U Coin adlı bir şirket kriptoyu tamamen yasaklamaları yerine basitçe düzenlemeyi düşünecekleri umuduyla Hindistandaki milletvekillerine temel bir mevzuat paketi sundu. Çünkü kripto paranın yasaklanmasının sürdürülmesi Hindistanın bir finansal teknoloji merkezi olarak hizmet etmesinin önüne geçecek.

Bitcoinin ani yükselişine potansiyel olarak katkıda bulunan başka faktörler de bulunuyor. MicroStrategy diğer şirketlerin kriptoya erişimini sağlıyor. ABD başkanlık seçimleri yaklaşıyor. Bunların yanı sıra Bloomberg analisti Mike McGlone tarafından Bitcoinin teknik olarak 15.000 Dolar seviyesinde işlem görmesi gerektiği açıklandı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku