Charles Hoskinson: 100’den Fazla Şirket Ethereum’dan Cardano’ya Geçecek

0 180

IOHK kurucusu ve CEO’su Charles Hoskinson, Bloomberg ile yaptığı son röportajda 100’den fazla şirketin Ethereum’dan Cardano’ya taşınma sürecinde olduğunu açıkladı. Hoskinson’ın bu açıklamasından bir süre önce insansı robot Sophia’nın arkasındaki yapay zeka firması SingularityNET’in Cardano’ya geçiş yapmayı düşündüğü gündeme gelmişti.

Merkeziyetsiz finans (DeFi) endüstrisine dönük hedeflerine ilişkin olarak açıklamalarda bulunan Hoskinson, Cardano ağının mevcut liderden (Ethereum) sonsuz derecede daha verimli olduğuna inanıyor. Hoskinson konuyla ilgili olarak şunları söylüyor:

DeFi’nizi getirebilir ve maliyetinin 1/100’ü ile 1/1000’ine sistemimizde çalıştırabilirsiniz.

Ethereum geliştiricileriyle anlaştıktan sonra Cardano’yu geliştiren matematikçi, en büyük DEX olan Uniswap ve dApps’ın poster çocuğu CryptoKitties hakkında bazı sert açıklamalar yaptı ve bunları Beanie Babies ile karşılaştırdı:

Uniswap, CryptoKitties ve diğer şeyler umrumda değil. Bu bir balon ve Pet Rocks ve Beanie Babies gibi gelir ve giderler.

Hoskinson’ın açıklamalarına bakıldığında DeFi’de Etherereum’u geçmekten çok daha büyük planları var gibi görünüyor. O, geliştirdiği Blockchain üzerinde tüm ülkeleri yönetmek istiyor.

Hoskinson’ın bu iddialı çıkışına ve ADA’nın son zamanlarda üçüncü en büyük kripto para birimi olma ünvanını kazanmasına rağmen birçok uzman Cardano ağının düşünüldüğü kadar aktif olmadığını öne sürüyor. Coin Metrics’ten Nic Carter, ağ üzerinde tek bir kayda değer uygulamanın bulunmadığına dikkat çekerek şunları söylüyor:

Cardano’da kullanılan tek bir popüler uygulama yok ve geliştiricilerin platforma ilgisini göremiyorum.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku