Chainlink’te geri dönüş zamanı mı?

0 0

Chainlink 2017 balonunun patlamasından bu yana kripto piyasasındaki en büyük başarı hikayesi oldu. Yalnızca 2020de varlık yüzde 700ün üzerinde arttı. Bu yıl içinde gördüğü en düşük ve en yüksek seviye arasında yüzde 1200ün üzerinde fark var. Bu yükselişle altcoinin piyasa değerini neredeyse Ripple ve Tether kadar büyük hale getirmeye yardımcı oldu.

Ancak bu kadar büyük bir ralliden sonra LINKUSD aylık zaman periyotta iki satış sinyali veriyor.

Ağustos 2020 kapanışıyla birlikte yeni bir aylık mum başladı. TD Sıralı göstergesi her yeni mumu bir dizideki başka bir adım olarak sayıyor. Bir dizi mum belirli bir sırayı izlediğinde gösterge bir kurulum sinyali sağlayacak.

Bu formasyona göre izi tamamlanamaz ve 9a ulaşmazsa dizi yeniden başlayacaktır. Teknik anlamda bu sinyallerin görünmesi trendin tükendiğini ve yakında bir tersine bir hareketin başlayacağı şeklinde yorumlanıyor.

Bu modelde sinyalin hangi zaman diliminde bulunduğuna bağlı olarak her sinyale daha fazla ağırlık veriliyor. Örneğin 4 saatlik bir grafikte bir TD 9 satışı neredeyse günlük veya haftalık satış sinyali kadar etkili değil.

Bir zamanlar durdurulamayan kripto para birimi olan Chainlink bu uğursuz sinyallerden birini değil ikisini mümkün olan en yüksek zaman dilimlerinden birinde tetikledi…

LINKUSDde eylül ayı açık mum hemen TD Sıralı göstergesinde 9 ve 13 satış kurulumunu tetikledi.

Sinyal parabolik bir tırmanışın zirvesi olabilecek yolda yükselirken göründüğünden olumsuz yönde işaret vermeye başlıyor.

Ancak bu kadar kısa bir süre içinde böylesine önemli bir artıştan sonra varlıkların – özellikle kripto para birimlerinin – aşırı düzeltme yapması nadir değil. Örneğin Bitcoini ele alalım. Bitcoin 20 bin dolara test ettikten sonra parabol yasalarına göre yüzde 80in üzerinde düştü.

Peter Brandt gibi analistler yalnızca diğer parabolik varlıkların yeniden izlendiği zamandan itibaren geçmiş istatistiklere dayanarak çöküş çağrısında bulundu. Chainlinkin tamamen parabolik hale geldiğini ve fiyat keşif moduna geçtiğini inkar etmek mümkün değil.

Bu aşamada TD Sıralı göstergesine göre 20 dolar en üst seviye. Ve şimdi en alt noktanın nerede olabileceğini keşfetme zamanı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku