Bitcoin kritik direnci bu sefer aşabilecek mi? Aşamazsa altcoinler nasıl etkilenir?

0 0

Bitcoin fiyatı 12 bin dolarlık direnç seviyesini tekrar test ediyor. Şimdi asıl soru bu seviyeyi kıracak mı yoksa tekrar bu seviyelerden satış gelecek mi? Analistler bu noktanın bir kez daha aşılamaması durumunda potansiyel bir düşüş geleceği konusunda yatırıcıları uyarıyor.

PlanB Bitcoinin stoktan akış modeline göre 2021 yılına kadar 100 bin dolarlık tahminini karşılama yolunda ilerlediğini doğruladı.

Bitcoin 12 bin dolar direnç seviyesini yeniden test ediyor.

Ancak analistler Bitcoinin sürdürülebilir bir yükseliş trendi başlamadan önce bir geri çekilme yaşayabileceği konusunda hemfikir gibi görünüyor.

Analist Big Chonis Bitcoinin fiyat performansı hakkında kısa bir güncelleme yayınladı. Analiste göre Bitcoin ağustos ayını Aralık 2017den bu yana en yüksek aylık mumla kapattı. Ancak analist belirttiği gibi Bitcoinin güçlü bir kararsızlığını gösteren hacme bağlı olarak dönen bir tepenin tersine dönebileceğini de belirtti…

Big Chonise göre Bitcoin için direnç seviyesi 12 bin 479 dolara kadar çıkabilir. Aylık grafikteki bir sonraki anlamlı destekle ilgili olarak analist Bitcoinin EMA12 ve EMA26nın üzerinde yükselen bir trendle kapandığını açıkladı.

Yine de EMA12 ve 26nın çok üzerinde [EMA] 12 için ilk anlamlı destek 9 bin 600 dolar ve biraz yükseliyor.

Bollinger Bantlarına bakıldığında Bitcoin hala 12 bin 479 dolar direnç seviyesinin üstündeki BBye dokunmaktan çok uzak. Bununla birlikte üç Bollinger Bandı (üst orta ve alt) yükseliyor ve üst Bollinger Bandı çok daha yavaş bir yükselişte.

Analist yorumları

Big Chonis analizine göre analist “Teddy” aşağıdaki tabloyu paylaştı. Bunda Bitcoin yaklaşık 11.900 $ olarak belirlediği direnç seviyesini kırdı ve ardından traderın 12 bin doların üzerinde bir toparlanmaya yol açabilecek bir gerileme olarak nitelendirdiği hafif bir düşüş gördü.

 Ünlü yatırımcı “SalsaTekilla” da geçtiğimiz günlerde Bitcoinin önemli bir çıkış noktası olduğunu belirtti. Ona göre BTCnin sadece kısa bir süre içinde FOMO aracılığıyla pompalanmayacağına ikna etmek için birkaç saat boyunca kalıcı bir atılım yapılması gerekiyor.

BTC’nin stok akış modelinin mucidi Plan B de iyimser. Plan B BTCnin her ayı modelin tahminine göre kapattığını belirtti. Plan Bnin paylaştığı grafikten de görülebileceği gibi Bitcoinin cari yıl sona erdiğinde üstel bir artışa başlaması bekleniyor. Tahmin doğruysa 2021 yılına kadar Bitcoin 100 bin dolara yakın olmalı.

Altcoin sezonu

Ancak birçok analist bir “altcoin sezonu” öngörüyor. Bu anlamda analist Scott Melker Bitcoinin piyasa hakimiyetindeki kaybını gösteren bir grafik gösterdi. Bir “altcoin sezonunun” başladığını ilan eden analist Bitcoinin hakimiyetinin aşağıda gösterildiği gibi geçen yılın Temmuz ayından bu yana en düşük seviyesine gerilemeye devam etmesini bekliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku