Chainlink uzun vadeli bir yatırım olarak düşünülebilir mi?

0 152

2020nin son çeyreği kripto para piyasasının bir dizi rallide ve düzeltmede gezinmesine tanıklık etti. Bitcoin dünyanın en büyük kripto para birimi konumu nedeniyle piyasanın dikkatinin çoğunu çekmiş olsa bile başka bir altcoin piyasada ilk 10a girdi ve bu altcoin  BTCnin yatay hareketi sırasında alternatif bir yatırım olarak düşünüldü.

Chainlink’in fiyatı büyük ölçüde DeFi alanındaki artan önemi nedeniyle ağustos ayında iki hafta içinde 8 dolardan 20 dolara yükseldi.

LINK o zamandan beri listelerde yer alsa da Chainlinkin uzun vadeli yatırımcıları çekmesiyle proje cazibesini korumaya devam ediyor. Ancak uzun vadeli yatırımcılar tarafından tutulan token sayısı son zamanlarda düşüyor.

Spencer Noon’un son raporunda vurgulanan verilere göre uzun vadeli yatırımcılar olarak etiketlenmiş 100 bin cüzdan ve 10 LINK’in üzerinde bakiye ile toplam 150 bin cüzdan var. Bununla birlikte LINKin fiyatı zirveye ulaştığında birçok yatırımcı kendi kârlarını elde etmek için dijital varlığı satmaya başladı.

Aslında uzun vadeli yatırımcıların cüzdanlarından yaklaşık 50 milyon token taşındı bu da artık piyasada daha fazla tokenın dolaştığı anlamına gelen bir gelişme.

Orta ve Küçük yatırımcılar

LINKin fiyatını 20 dolara iten Ağustos ayındaki artış birçok yatırımcının 1000 ile 10 bin arasında token tutmasına neden oldu. Bununla birlikte bu yatırımcılar para kazandıkça 1000’den daha az token satın alan birçok küçük yatırımcı LINK topluluğuna katıldı.

Ekteki grafik son birkaç ay içinde LINK ağına giden ve gelen yatırımcıların sayısını vurguladı. LINK piyasasına uzun süredir akın eden yatırımcılar varken kripto piyasası düşük volatilite ve yatay hareket geçirdikçe yükseldi. Temmuz ayının ortalarında yükseliş ivmesi kripto piyasasına geri döndüğünde LINKdeki yatırımcılar da arttı LINKin değerinin 4 dolardan 8 dolara tırmandığı bir zaman olan Temmuz ayı sonunda görülen ilk zirveye tanık oldu. Bundan sonra yükseliş eğilimi göz önüne alındığında Ağustos ayında bir başka zirve görüldü.

Ancak giden kalabalık LINK’in Temmuz ayından bu yana değerinde görülen zirvelerde gözle görülür şekilde daha fazla para kazandı. Bu orta ölçekli yatırımcıların daha sonra piyasaya giren yeni bir küçük yatırımcı dalgasıyla birlikte nakit çıkışına yönelik fiyat artışlarından keyif aldığını gösterdi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku