Chainlink te Neler Oluyor?

0 0

 Veriler piyasa değeri açısından en büyük altıncı kripto para birimi olan Chainlinkte artan bir balina popülasyonun varlığına işaret ediyor.

Kripto analiz firması Santiment tarafından elde edilen verilere göre Kasım ayı başlarına kıyasla 445 cüzdan daha 1.000den fazla LINK token tutuyor.

 Chainlinkin büyük düzeltmelerinden balinalar sorumlu tutuldu

Dave Portnoy ve büyük medya ilgisi sayesinde Chainlink yazın sonlarında kriptodaki en sıcak konu haline geldi ve 16 Ağustosta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.11 dolara yükseldi.

Fakat kripto para birimi şu anki zirvesine ulaştıktan sadece bir hafta sonra yüzde 36 düşüş yaşadı.

 Santiment bu devasa düşüşü 100 binden fazla token tutan mega balinaların sayısının azalmasına bağladı Çünkü bu balinaların tüm zamanların en yüksek seviyesinden hemen sonra piyasadan çıkmaya başladıkları anlamına geliyordu.

Chainlink Ekim ayı sonlarında balina adreslerinde de bir düşüş gördü ve bu da yüzde 25lik bir düşüşe denk geldi.

 Bir yıldan fazla birikim

LINKin toplam dolaşımdaki arzı bir milyar token ile sınırlandırılmıştır. Yalnızca beş adreste kilitli olan 550 milyon token henüz dağıtılmadı. Kripto para biriminin teknik incelemesine göre bunlar düğüm operatörleri ve şirketin sürekli gelişimi için ayrılmıştır.

Ekim ayının sonlarında Santiment büyük adreslerin geçtiğimiz yıl 34.32 milyon token biriktirdiğini belirledi ve bunun Chainlinke güven oyu olduğuna inanılıyor.

 Yine de diğer kripto para birimlerinde olduğu gibi piyasayı manipüle edebilen balinaların baskın etkisi perakende kalabalığı için çok fazla endişe kaynağı olabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku