S amp P Dow Jones tan Kripto Para Endeksi Adımı

0 2

Endeks sağlayıcı S&P Dow Jones en çok işlem gören 550 kripto paraların verilerini kullanarak 2021 yılında kripto para birimi endekslerini piyasaya süreceklerini ve bunun için kripto tabanlı Lukka ile ortaklık kurduklarını duyurdu.

Reuters raporuna göre New York merkezli kuruluş kripto para birimi alanına da girmeyi planlıyor.

Rapora göre S&P Dow Jones Endeksleri 2021de kripto para birimi endekslerini piyasaya sürmek için dijital varlık şirketi Lukka ile ortaklık kurdu.

Yenilikçi endeksler Lukkadan gelen verileri 550den fazla dijital varlıkta kullanacak. Yeni ürünlerden yararlanmak isteyen yatırımcılar kripto para birimleri üzerinde özelleştirilmiş endeksler ve diğer kıyaslama araçları oluşturmak için endeks sağlayıcısı ile birlikte çalışabilecekler.

S&P Dow Jones Endekslerinin küresel inovasyon ve strateji başkanı Peter Roffman endekslerin piyasaya sürülmesinin artan popülariteye ve kripto para birimlerine olan talebe bir yanıt olarak geleceğini iddia etti.

Başkan: “Kripto para birimleri gibi dijital varlıkların hızla gelişen bir varlık sınıfı haline gelmesiyle bağımsız güvenilir ve kullanıcı dostu platformlar için doğru zaman.” dedi.

Kripto para birimi alanının özellikle de Bitcoinin geleneksel finans kuruluşları ve bireylerden büyük ilgi gördüğünü belirtmekte fayda var.

Paul Tudor Jones III gibi önde gelen yatırımcılar Bitcoine yatırım yaparken BlackRock CEOsu Larry Fink gibi kripto karşıtları ise son zamanlarda fikirlerini değiştirdi. Dünyanın en büyük varlık yöneticisinin başı 2017de “bitcoin kara para aklama endeksidir” derken bu haftanın başlarında “bitcoin muhtemelen küresel bir piyasa haline gelebilir” ifadesini kullandı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku