Chainlink in (LINK) Yüzde 80 i 125 Cüzdan Tarafından Yönetiliyor!

0 2

Glassnode tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre Chainlink (LINK) sahiplerinin yüzde 1i toplam arzın yaklaşık yüzde 81ini kontrol ediyor.

Kripto para piyasası veri toplayıcısı Glassnodea göre Chainlinkin arz dağılımı rekor düzeyde merkezileşme aşamasında. Yapılan araştırma LINKın yüzde 81inin şu anda 125 cüzdanda saklandığını ve Chainlink balinalarının elinde bulunan varlıkları düzenli olarak artırdığını ayrıca bu varlıkları borsalarda tutmadıklarını ortaya koyuyor.

Borsalarda tutulan LINKler ve Glassnodeun verilerini hariç tuttuğu akıllı sözleşmeler dahil edildiğinde Chainlinkdeki arz dağılımının daha da merkezi bir hale geldiği görülüyor. Etherscan verileri LINKin yüzde 82.7sinin yalnızca 100 cüzdanda tutulduğunu ortaya koyuyor.

Ancak Glassnode mevcut adreslerden yalnızca 12.500ünün şu anda aktif olduğunu tahmin ediyor ve bu da LINK arzının yaklaşık yüzde 83ünün mevcut aktif cüzdanların yüzde 08inde bulunduğunu gösteriyor. Chainlink balinaları Temmuz 2019’dan bu yana birikimlerini hızlandırmış gibi görünüyor ve LINK sahiplerinin ilk yüzde 1i tarafından temsil edilen arz payı son 18 ayda yüzde 53ten yüzde 81e düzenli olarak artış gösterdi.

LINK bu ay tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükselmesine rağmen balinalar LINK satın almaya devam ediyor ve bu yüzden  Glassnode’dan Liesl Eichholza göre Chainlink’in deneyimli traderları arasındaki “yükseliş hissi” halen çok güçlü.

Chainlink 2020de en yaygın kullanılan oracle ağı olarak kuruldu ve teknoloji devi Google Ethereumın rakibi Tezos (XTZ) gibi güçlü ortaklıklar kurdu.

Yazım itibari ile Chainlink piyasa değeri bakımından en büyük sekizinci kripto para konumunda bulunuyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku