Chainalysis: Bitcoin, itibarını büyük kazançlarla pekiştiriyor

0 1

Bitcoinde tek başına fiyat hareketine bakıldığında bu yıl dijital para için harika bir zaman oldu. Teknik olarak mart ayı sonunda başlayan orta vadeli yükseliş eğilimi nisan ayının sonunda büyük bir başlangıç ​​yaptı. 29 Nisanda 7800 $ civarındaki fiyat son dönemlerin en yüksek seviyesi olan 13.800 $a yükseldi ve bu % 60ın üzerinde inanılmaz bir büyümeye eş değer.

Bu kısa zaman diliminde göze çarpan diğer şey ise BTC kurumsal yatırımcılar tarafından tercih edildi. “Büyük miktarda paralar ve şirketler ” yalnızca önde gelen dijital varlığı takip etmeye başlamakla kalmadı onu aynı zamanda ana akım bir finansal varlık ve aynı zamanda riske karşı bir korunma olarak tanınmaya başladı. 2020nin büyük bir bölümünde Bitcoin ABD hisse senetleri ile daha yüksek bir korelasyon içindeydi ve çoğunlukla mart ayındaki ilk karantinanın başlamasından sonra ABD piyasalarındaki kazançları takip etti. BTCdeki bu hareket onun ana akım bir finansal varlık gibi davranmaya başladığını ortaya koydu.

Ancak BTC son zamanlarda bu ilişkiden uzaklaşıyor gibi görünüyor. ABD hisse senetleri ülkedeki Covid-19 enfeksiyonları ile kayıplar yaşamaya başladığında Avrupadaki ikinci karantina dalgası ve ABDdeki bir başka teşvik yardım paketi üzerinde anlaşmazlık sonucu Bitcoin diğer yöne yöneldi. Diğer tüm varlıklar ağır satış altında olsa da BTC galip geldi ve yatırımcıların bu riskli zamanlarda güvenli bir sığınak olarak bahse girdiği hissini verdi.

Chainalysis piyasa verilerine göre bugünün öne çıkan tablosu satın alındığından bu yana% 50 ila % 100 USD kazançla tutulan bitcoinde (2.2 milyon) % 125.4 artış olduğunu gösteriyor. Aynı analiz son 180 günde gördüğümüz fiyat artışı nedeniyle tüm bitcoinin % 928inin satın alındığından bu yana USD cinsinden % 5 veya daha fazla kazandığını da gösteriyor. Fiyatlar mevcut seviyelerden % 5 daha yüksek olduğunda elde edildikleri için yalnızca 481 bin bitcoin hala zarar görüyor.

Teknik olarak konuşursak önceki direnç şimdi 12.400 dolarlık bölgede acil destek haline geldi. Bir miktar düzeltme ve konsolidasyon olsa da yükseliş eğilimi sağlam bir şekilde bozulmamış. Bu noktanın ötesinde sadece iki anlamlı direnç var – 14.000 $ ve 17.000 $ a yakın. Hisse senetleri düşmeye devam ederse ve kurumsal yatırımcılar BTCye yönelik riskten korunmaya devam ederse tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 $ ın er ya da geç ulaşılamayacağı görünüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku