CFTC Başkanı Bu Kripto Para Borsası İçin Uyardı!
CFTC Başkanı Bu Kripto Para Borsası İçin Uyardı!

CFTC Başkanı Bu Kripto Para Borsası İçin Uyardı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere düzenleyiciler tarafından kripto para piyasasına olan baskı sürmeye devam ediyor. Son olarak CFTC Başkanı Rostin Benham, Dev kripto para borsası Binance’e olan uyarılarını yeniledi ve Binance’in düzenlemeleri bilerek göz ardı ettiğini öne sürdü! Peki, dev kripto para borsası için sırada ne var? İşte detaylar…

CFTC Başkanı Rostin Benham, dev kripto para borsasına yönelik uyarılarını yineledi!

Başkan Rostin Benham, Binance’in düzenlemeleri bilerek göz ardı ettiğini öne sürdü. Bloomberg’in haberine göre CFTC Başkanı Rostin Benham, Binance’i düzenleyici kuralları kasıtlı olarak ihlal etmekle suçladı. Princeton Üniversitesi’ndeki bir etkinlik sırasında Benham, Binance’in liderliğini şu sözlerle tanımladı:

Bunlar deneyimsiz bireyler değil… Büyük şirketler kuruyorlar ve ABD’li müşterilere vadeli işlem sözleşmeleri ve türevleri sunuyorlar.

Benham’ın, Binance’in faaliyetleriyle Emtia ve Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından belirlenen kuralları kasıtlı olarak ihlal ettiğini söylediği bildirildi. ABD’de vadeli işlem ürünleri sunan şirketler arasında, düzenleyici kuruma kaydolmaları ve ilgili tüm yasalara uymaları gerektiği konusunda bir anlayış olduğunu da sözlerine ekledi.

Benham bu yorumları özel bir etkinlikte yaptığı için, açıklamalarının CFTC’nin Binance’e karşı devam eden davası üzerinde ne kadar etkisi olabileceği belli değil. Bildiğiniz üzere kripto para borsaları üzerindeki baskı uzun bir süredir sürüyor ve yatırımcılar konu hakkında az da olsa endişeliler. Bunun nedeni ise ileride kripto para borsalarına gelebilecek bir düzenlemenin, kripto para fiyatlarına yansıması olarak açıklanıyor.

Peki neler olmuştu?

CFTC ilk olarak 27 Mart’ta Binance, CEO’su Changpeng Zhao ve ilgili taraflar hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. O tarihte düzenleyici kurum, Binance’in ABD merkezli müşterilere yasa dışı olarak alım satım ve türev siparişleri sunduğunu iddia etmişti. Bu suçlamalar ayrıca özel mesajlar, coğrafi engellemenin uygulanmaması ve yasa dışı müşteri faaliyeti bilgisi ile ilgili diğer yanlışları da tanımladı. Binance suçlamalara, düzenlemelere uyduğunu ileri sürerek ve düzenleyicilerle işbirliği yapacağını belirterek yanıt verdi.

Binance CEO'su: Şimdi Piyasa Bu Altcoinlere Geçecek!

Geçtiğimiz haftalarda açılan davada Binance için birçok suistimale imza attığı öne sürülürken, Binance’in bu durumu “yıllardır” sürdürdüğü” öne sürülüyor. Bu yüzden CFTC, Binance’in kuralları ihlal ettiğini öne sürerken düzenlemeleri göz ardı ettiğini belirtiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

CFTC Başkanı Bu Kripto Para Borsası İçin Uyardı!