CBOE MART AYINDAKİ BITCOIN VADELİ İŞLEMLERİNİ LİSTELEMEYECEK

0 0

Chicago Board Options Exchange (CBOE) Mart ayında yeni bir Bitcoin (BTC) vadeli işlem piyasası piyasası eklemeyeceğini ve işlemleri durduracağını açıkladı. Açıklamaya göre CBOE dijital varlık alım satımına yönelik yaklaşımını tekrardan değerlendirmeye almak istiyor:

CFE Mart 2019’da alım satım sözleşmesi için bir Cboe Bitcoin (USD) (“XBT”) vadeli işlem sözleşmesi eklemeyecek. CFE yaklaşımını alım satım için dijital varlık türevlerini sunmayı sürdürme planlarına göre değerlendirmektedir. Kurum sıradaki adımlarını gözden geçirirken alım satım için ek bir XBT vadeli işlem sözleşmesi listleme niyetinde değil.”

Halen listelenen vadeli işlemler XBTM19 Haziran ayında sona erecek. CBOE şu anda listelenen tüm vadeli işlemlerin hala alım-satım için uygun olduğunu belirtti. Aralık 2017’de CBOE Bitcoin vadeli işlem alım satım işlemine başladı ve ardından rakibi Chicago Ticaret Borsası (CME) tarafından yakından takip edildi. Vadeli işlem sözleşmeleri yatırımcılara altta yatan varlığa maruz kalma şansı tanıyor ve yatırımcılar aslında hiç Bitcoin sahibi olmadan Bitcoin’leri varmışcasına işlem yapabiliyorlar.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku