CBDC dolandırıcılarına dikkat !

0 1

Çinde bulunan kentler yakında yeni bir merkez bankası dijital para birimi ( CBDC ) test etmeye başlayacak. Bu durum ise dolandırıcıların CBDC testi gruplarının kimliğine girerek sahtekarlık yapmalarına imkan tanıyor.

Tencent QQya göre dolandırıcılar potansiyel mağdurların yeni bir banka kartı açmasını istiyor. Mağdurların ilk yatırımı yapması sonrası 10.000 Yuan (1430 USD) gibi önemli bir meblağa sahip olacakları söyleniyor.

Tüm mağdurlara yatırımlarının süre belirtmeksizin 70.000 Yuan ( 10.023 Dolar ) gibi bir rakama yükseleceğine dair söz veriliyor.

Yerel bankalar yüksek alarmda

Bazı bildirilere göre dolandırıcılar mağdurların olmayan yatırımlarının kontrolünü yapmaları için mobil bir uygulama geliştirdi. 

PBoC Çindeki CBDCnin eyleme geçeceği zaman ile ilgili bir açıklama yapmadı. Çin geçtiğimiz yıl konuyla ilgili bilgilendirmenin resmi kanallar aracılığıyla yapılacağı duyurusunda bulundu.

Çin otoriteleri yakın zamanda Wenzhou şehrinde kripto ile ilgili bir suç örgütünü ele geçirdi. Bu şebeke 100 milyon Yuan ( 14.31 milyon dolar ) değerinde bir para topladı. Bu para ile birlikte lüks araba ve villalarda ele geçirildi.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku