Casa, sunucu uygulama testi sonuçlarını yayınladı

0 1

Kripto saklama firması Casa Bitcoin ağına bağlanmanın yeni bir yolunu bulmak için test sonuçlarını yayınladı ve Electrumxin bu para için en iyi patlamaya sahip olduğunu buldu.

Casa kurucusu ve cypherpunk Jameson Lopp saklama firmasının son zamanlarda testlere dayanarak Electrumu desteklemek için arka uç altyapısını yeniden yazdığını belirtti.

Şirket test için ElectrumX Electra ve Esplora Electrs olmak üzere üç farklı sunucu uygulaması seçti. Diğer üç sunucu Electrum-Server Electrum Personal Server ve Bitcoin cüzdan izleyicisini bunların yüksek performans için tasarlanmadığını düşündükleri için indirdi.

Test için Lopp Casanın her bir uygulamanın performans özelliklerini anlamak istediğini söyledi. Test için ana veri seti olarak 100den fazla işlem içeren 103.000 adreslik bir liste yayınlandı. İlk test çalışmasında sunucu seçeneklerinden birinin çıkarılabildiğini buldu.

“Elektrilere karşı ilk test çalışması yarıya kadar yapıldığında elektriğe karşı ayarlanmış 103.000 adres testinin 10 çalışmasını bitirmeye çalışırsak tamamlamanın haftalar alacağını fark ettik. Bu nedenle adresleri bakiyeleri 10 ile 100 arasında işlemden etkilenen 57.000 değerine düşürülmüş bir filtreye indirdik ve bu adres kümesine karşı çoklu test geçişlerimizi gerçekleştirdik. Sonuçta ortaya çıkan grafiklerde Electrs için çok daha az veri olduğunu göreceksiniz ancak genel performans hakkında sonuçlar çıkarmanın yeterli olduğuna inanıyoruz. ”

Alan ikiye daralmışken Lopp sorgu performansına döndüklerini söyledi. Burada ElectrumXin Esploranın daha basit sorgular için yüzlerce milisaniyeye kıyasla bir işlem geçmişini döndürmesinin yalnızca 20 milisaniyeden fazla sürdüğü bulundu. Bununla birlikte Casa daha büyük ve daha karmaşık olanlar için Esploranın iyi ölçeklenebildiğini gördü.

“Genel olarak ElectrumXin performans ve kaynak gereksinimleri açısından en iyi” bitcoininiz için patlama “sağladığı görülüyor. Ancak maksimum performans elde etmek için 10 kat daha fazla disk alanı ayırmaya istekli iseniz Esplora bu iş için uygun yoldur. ”

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku