Çarpıcı İddia! Otomotiv Devi Araç Satışlarında Bitcoin (BTC) Kabul Etmeye Başlayacak!

0 62

Reuters’in verdiği habere göre, 113 yaşındaki otomobil üreticisi General Motors (GM), önde gelen otomobil üreticisi Tesla’yı takip ederek, araç satışlarında Bitcoin (BTC) kabul etmeye başlayabilir. Bu varsayım, geçtiğimiz günlerde şirket tarafından yapılan bir ankete dayanıyor. Edinilen bilgiye göre, General Motors müşterilerine, lider kripto para birimini tam veya kısmi ödeme yöntemi olarak kullamakta bir sakınca görüp görmediklerini soran büyük çapta bir anket yaptı.

GM tarafından başlatılan bu girişim, Tesla’nın ABD’deki müşterilerinin Tesla arabaları için Bitcoin ile ödeme yapmasına izin vereceğini açıklamasından birkaç gün sonra geldi. Musk, Bitcoin’in araba satışından elde ettiği coin’lerin, fiat’a dönüştürülmeyeceğini açıkladı.

Tesla, bir ay önce 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldı ve Bitcoin satın alımlarında şimdiden 1 milyar dolar kar etti. Pek çok kişi Tesla’nın bu kadar oynak bir varlığa yatırım yapma kararını eleştirirken, Elon Musk’ın Bitcoin’e yaptığı yatırım kesinlikle teknoloji milyarderlerinin lider kripto para birimine yönelik kararlılığını gösteriyor.

General Motors Blockchain Teknolojisinde Öncü

GM’nin Bitcoin’e yatırım yapacağına dair ortada gezen spekülasyonlar, bu önemli ankete dayanmakla birlikte,  geçen ay firmasının CEO’su Marry Barra, şu anda böyle bir yatırımı düşünmediklerini fakat müşterilerinden gelecek talebine bağlı olarak değerlendireceklerini önerdi:

“Bu konudaki düşüncemiz oldukça açık. Güçlü bir müşteri talebi olursa, bizi bunu yapmaktan alıkoyan hiçbir şey yok.”

General Motors’un sürücüsüz araçlar ve kişisel güvenlik verileri için blockchain kullanımlarını patentleyerek blockchain teknolojisini ilk kullanan şirketlerden biri olduğunu belirtmek de önemlidir. Birçoğu, şirketin Bitcoin yatırım planını açıklamamasnın nedenini, nihai olmadığı sürece hiçbir şeyi ifşa etmek istemedikleri bir şirket stratejisi olabileceğine inanıyor. Morgan Stanley ve Goldman Sachs dahil olmak üzere birçok geleneksel bankacılık devinin Bitcoin hizmetleri sunmaya başlaması, öncelikle artan müşteri talebinden kaynaklanıyor

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku