Çarpıcı İddia: Alibaba 20 Milyar Dolarlık Bitcoin (BTC) Yatırımı Yaptı!

0 84

Kripto para topluluğu, keskin düzeltmelerle dolu bir Nisan ayını geride bıraktı. Yılın ikinci çeyreğinin ilk günü, kripto para topluluğu için yükseliş ivmesi gösteriyor. Uzun bir düzeltme döneminden sonra, Bitcoin (BTC), 60 bin dolarlık seviyeyi yeniden test etmeye hazırlanırken, Ethereum ise (ETH) Nisan ayını 2800 doların üzerinde kapatarak yatırımcıları uzun zamandır beklenen 3 bin dolarlık seviye için umutlandırdı.

Kurumsal yatırımların sessiz kaldığı bugünlerde, piyasanın tüm bu hareketleri, topluluğun yükseliş ivmesi konusunda daha da umutlanmasını sağlarken aniden ortaya çıkan bir dedikodu işleri daha da ileriye taşıdı. İddialara göre Çin merkezli e-ticaret şirketi Alibaba, 20 milyar dolar değerinde olduğu iddia edilen Bitcoin satın alımı yaptı.

Söylentiler Doğru mu?

Kripto Twitter’da dolaşan söylenti, e-ticaret devinin şirketinin Bitcoin’e yatırım yaptığı yönünde. Buna adil bir pay diyebiliriz çünkü Alibaba’nın, Bitcoin yatırımı yarışında küresel çaptaki rakiplerine katılması doğru olacaktır. Şirketin 2021 – 1. çeyrek kazanç raporunun 13 Mayıs’ta açıkalanacağının duyulmasıyla beraber böyle bir dedikodu da ortaya çıktı.

Diğer her üç aylık finans raporu gibi, bu da şirketin yılın ilk dönemindeki büyümesini yansıtan önemli toplam rakamları içerecektir. Kripto para topluluğu üyeleri tarafından, şirketin Bitcoin getirilerini listelemesi, yani tabii ki söylentiler doğruysa- bekleniyor. Hatta bazı iddialara göre satın alımın daha önceden yapıldığı da ifade ediliyor.

Söylentiler hiç bir resmi kurum tarafından ne onayladı ne de reddedildi. Bununla beraber Bitcoin topluluğundaki önemli isimler konuyla alakalı açıklamalarda bulundu. Blockchain ve kripto dünyasının önemli isimlerinden Nikita Sachdev, Alibaba’nın 20 milyar dolarlık BTC aldığına dair söylenti duyduğunu söyledi.

Başkan Jack Ma varlığı bir balon olarak nitelendirmiş olsa da Alibaba’nın Bitcoin satın almış olması mümkündür. Daha önce gördüğümüz gibi, JPMorgan ve diğer birçok ana akım firma, müşterilerine Bitcoin hizmetleri sunarken, liderleri varlık konusunda düşüş eğiliminde oldular ya da tarafsız davrandılar.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku