Cardano Tehdit Altında! Fiyat Ne Zaman Toparlanacak?

117

Kripto para piyasası Terra 2.0 (LUNA) için heyecanlı bir şekilde bekliyor. Bir diğer yandan ise kripto para topluluklarının gözü Cardano (ADA)’nın üzerinde bulunuyor. Zorlu bir haftaya giriş yapan “Ethereum killer” ADA, protokolde bir değişiklik için kolları sıvadı. Bununla birlikte, ADA fiyatı önemli destek seviyelerini test etmeye devam ederken, düşen TVL tehdidiyle karşı karşıya. İşte detaylar…

ADA’nın önündeki büyük engel fiyata etki edecek mi?

Cardano ağı artık madalyonun her iki tarafını da tutan karışık bir çantaya sahip. Projenin Vasil hard fork’unun yakın zamanda duyurulması, kripto para topluluğunu heyecanlı bir beklentinin içerisine aldı diyebiliriz. Bu durum, Cardano’nun birlikte çalışabilirlik konusundaki başarısıyla daha da desteklendi. Bir diğer yandan ise bu haberleri takiben Iagon Ethereum Cardano köprüsü beta sürümünde hayata geçiyor.

Öte yandan, yakın geçmişte temel güç olan Cardano’nun TVL’si artık Cardano topluluğu için endişe verici bir konu haline gelmiş bulunuyor. Mart ayının sonundan beri düşüş yönünde olduğu için Defillama’nın istatistiklerine göre, ağın TVL’si 434,74 dolardan 144,09 milyon dolarlık seviyeye düşmüş bulunuyor.

Cardano, TVL’nin yüzde 64’ünden fazlasını kaybetti!

Cardano ağında en büyük TVL’nin sahibi olan Minswap, geçtiğimiz ay yaklaşık yüzde 39 oranında kayıp yaşarken, düşüşün önemli bir gerekçesi ise Cardano ağındaki protokollerin düşen değerleri olarak karşımıza çıkıyor. Öte yandan Wing Riders, SundaeSwap ve Meld gibi diğer merkezi olmayan borsalar da sırasıyla yüzde 52,51, yüzde 42,02 ve yüzde 56.2 kaybetti.

TVL’yi düşürmenin ADA fiyatlandırması üzerindeki etkisi yazının devamındaki adımlarda görülebilir. ADA, desteği 0.456 dolarda test ederken, ikinci çeyreğin başlangıcından bu yana yüzde 61 düşüş yaşadı. Buna karşılık, Lunar Crush tarafından yayınlanan yakın tarihli bir başarı raporuna göre, Cardano’nun sosyal medya etkileşimi yüzde 2,650.3 artarak 14.77 milyona ulaştı.

Özetlemek gerekirse, Cardano’nun azalan TVL’si topluluk ve yatırımcılar için artan bir endişe kaynağı haline geldi. Ancak, ADA’nın fiyatı, büyük güne yaklaşırken duygusal bir yükselişten yararlanabilir. Bu, popüler kripto para birimi ADA’nın yukarı yönlü yükselişine büyük bir katkı sağlayabilir. Daha önce kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz üzere popüler kripto para projesi Cardano (ADA)’nun fiyatı son 30 günlük zaman diliminde yüzde 44.6 düşüş yaşadı. Son 24 saat içerisinde ise yüzde 2 değer kazanan kripto para, anlık olarak 0,465987 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coinpedia
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku