Cardano Resmen Duyurdu: İlgiyle Beklenen Geliştirme Ertelendi!

88

Lider Cardano (ADA) geliştiricisi, Vasil Hard Fork’un lansmanının Temmuz ayının sonlarına ertelendiğini resmen doğruladı. İşte detaylar…

Hard Fork yükseltmesinin başlangıçta 29 Haziran’da gerçekleşmesi bekleniyordu.

Yakın tarihli bir blog yazısında, teslimat ve ürünler başkanı Nigel Hemsley, çok beklenen yükseltmenin “aceleye getirilmemesi gerektiğini” söylüyor. Geliştirici ekibi, kalite ve güvenliğin “çok önemli” olduğunu vurgulayarak her şeyin doğru bir şekilde dağıtılacağından emin olmak istiyor. Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi,  gecikmeyle ilgili söylentiler resmi onaydan birkaç gün önce dolaşmaya başladı. Güncellenen programa göre, Haziran ayı sonunda Hard Fork planlanıyor. Bundan sonra, kripto para birimi borsaları ve bahis havuzu operatörlerinin yeni yükseltmeyi test etmek için yaklaşık bir ayı olacak.

Hard Fork’un ana ağda piyasaya sürülebilmesi için ticaret platformlarının yaklaşık yüzde 80’inin uyumlu olması gerekir. Hemsley’e göre, Bulgar matematikçi Vasil Dabov’un adını taşıyan Hard Fork, bugüne kadarki en karmaşık gelişim programı oldu. Ağın ölçeklenebilirliğini önemli ölçüde iyileştirmesi ve böylece benimsenmesini hızlandırması bekleniyor.

Cardano CEO’su her şeyin kusursuz olmasını istiyor

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, gecikmeyle ilgili bazı düşüncelerini paylaşmak için 20 Haziran’da Youtube üzerinden bir video paylaştı. Hoskinson, Vasil Hard Fork’un kodunun tamamlandığını ve lansman için pratik olarak hazır olduğunu söyledi. Hoskinson sözlerine şöyle devam etti:

Kod tamamlamanın etkili bir şekilde anlamı, muhtemelen anahtarı çevirebilir ve ondan kurtulabilirsiniz ve bazı projeler bunu yapabilirdi, ancak Terra’nın ( LUNA ) çöküşünden sonra, birçok mühendise bir direktif verdim. İşin doğası göz önüne alındığında, muhtemelen üç kez ölçmemiz ve bir kez kesmemiz gerektiğini söyledim.

İkinci olarak Hoskinson, Consensus’un ardından Cardano’nun DApp geliştiricileri ve diğerleriyle çok fazla iletişim kurduğunu ve QA ve test süreçlerine daha fazla dahil olma arzusu olduğunu belirtti. Birçoğu, bu şeyleri denemek için birkaç hafta teste ihtiyaçları olduğunu belirtti. Cardano kurucusuna göre, Vasil yükseltmesi ‘ortalama Cardano kullanıcısı’ için değil, DApp geliştiricileri için. CEO sözlerini şöyle tamamladı:

Ağ geliştirmeleri yapıyoruz, fikir birliği geliştirmeleri yapıyoruz, Plutus dilinde önemli değişiklikleri yükseltiyoruz, bunu ilk kez dolaşımda canlı DApp’ler varken yapıyoruz. Bu Hard Fork ile burada bir sürü şey var. Bence şimdiye kadar yaptığımız en büyük ve en önemli şey ve bu açıdan risklerin hiç bu kadar yüksek olmadığı bir yer.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak u.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku