Projeler Konuşuyor! Bu Altcoin Piyasaya Meydan Okuyor!

167
Ethereum (ETH) tabanlı bir altcoin, ana ağa yapılan güncellemelerin duyurulmasının ardından yükselişe geçti. Analistler, son günlerde altsezona işaret ediyor.

Skale (SKL), güncelleme duyurusunun ardından değerini ikiye katladı

Merkeziyetisz uygulama protokolü Skale (SKL), test ağı olarak da bilinen en son güncellemesinin bir parçası olacak 2.0 evreleme zincirini piyasaya sürdü. Skale, Web 3.0 geliştiricilerinin ETH ekosistemindeki tıkanıklığı atlatmasına yardımcı olmak için tasarlandı ve ekip, Skale 2.0 ana ağ güncellemesini almadan önce test ağının yaklaşık iki hafta boyunca çalışacağını söylüyor. Ekip ayrıca, Blockchain’in son derece merkeziyetsiz yapısı nedeniyle doğrulayıcıların veya işlemleri doğrulamaktan sorumlu katılımcıların Skale’yi tamamen güncellemesinin birkaç gün sürebileceğini de belirtiyor. Yapılan açıklamada, “Geleneksel bir yazılım sürümünün aksine, bu, 150’den fazla düğüm çalıştıran 46 doğrulayıcı ile merkeziyetsiz bir platformdur. Bu, doğrulayıcılar genellikle farklı donanım yapılandırmaları ve farklı yazılımlar çalıştırdığından, ağ yükseltme işleminin birkaç gün içinde gerçekleştiği anlamına gelir. Bu, yalnızca kısmen merkeziyetsiz (veya etkin bir şekilde merkezileştirilmiş) bir ağa sahip olan ve daha hızlı çalışabilen diğer çözümler üzerinde merkeziyetsiz bir ağ çalıştırmanın maliyetlerinden biridir.” ifadelerine yer verildi. Duyuru, altcoin fiyatına ivme kazandırdı.
Ekibe göre göre, test ağı, doğrulayıcıları protokolün güvenliği için çok önemli olan rastgele düğüm seçimi ve sık düğüm dönüşü gibi kavramlara alıştırmanın bir yolu olarak hizmet ediyor. Duyuru sonrasında altcoin Skale, yüzde 102’lik şaşırtıcı bir artışla yedi günün en düşük seviyesi olan 0.138 dolardan 0.322 dolara çıktı. Skale o zamandan beri hafif düzeltme yaşadı ve an itibariyle 0,265 dolardan işlem görüyor.

Balinalar, bu 10 altcoin projesine yöneldi

İki zincir üstü analiz şirketine göre, Ethereum (ETH) balinalarının sayısı artıyor ve balinalar birkaç altcoin projesine odaklanıyor Analitik firması Santiment, dünyanın en zengin kripto cüzdanlarını temsil eden balina sayısında büyük bir artışın olduğunu bildirdi. Şirket, 10 binden fazla ETH’ye sahip Ethereum yatırımcılarının sayısının geçen yılın Aralık ayından bu yana görülmeyen seviyelere ulaştığını söylüyor. Santiment, balina birikiminin gelecekteki fiyat artışlarının göstergesi olduğuna inanıyor. Şirket, “10 bin ETH’ye sahip Ethereum adreslerinin sayısı Aralık 2021’den bu yana en büyük rakama (1.329) ulaştı. Sadece 5 haftada 40 tane daha eklendi. Balina adreslerinin sayısı ile gelecekteki fiyat hareketi arasında açık bir ilişki var.” açıklamasını yaptı. WhaleStats’taki işlem izleme botu, Ethereum’un geçen hafta balinalar arasında en popüler kripto para birimlerinden biri olduğunu ve ortalama satın alma işleminin toplam 6.230.754 dolar değerinde 1.919 ETH  olduğunu bildiriyor. Lider altcoin an itibariyle Ethereum 3.397 dolardan yatay işlem görüyor. ETH, son bir haftada yüzde 15 artış kaydetti.
WhaleStats’ın geçen hafta en çok satın alınan 10 kripto para biriminin listesini paylaştı. Oyna-kazan  oyun platformu Gala Games (GALA): ortalama 1.032.251 GALA  276.738 dolar karşılığında balinalar tarafından satın alındı. Bored Ape Yacht Club tokeni ApeCoin (APE): 270,193 dolar karşılığında ortalama 20.055 APE satın alındı. Ethereum tabanlı metaverse altcoin The Sandbox (SAND): balinalar 251.123 dolar değerinde 72.756 SAND satın aldı. 246.704 dolar değerinde 81.210 Serum (SRM) alındı. Katman-2 ölçekleme çözümü Polygon (MATIC):160.244 dolar karşılığında ortalama 96.931 MATIC satın alındı. Merkeziyetsiz borç verme ve borç alma protokolü Aave (AAVE): balinalar 148.507 dolar karşılığında ortalama 855 AAVE satın aldı.
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!
Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku