Cardano (ADA) Ne zaman 3 Dolar Seviyesine Ulaşacak?

121

Son birkaç ayda, Cardano (ADA)’nun fiyatı tipik olarak 1 doların altında dalgalanıyordu. Alt, 1 dolar bölgesini Şubat ortasından bu yana birkaç kez test etti, ancak nadiren bu işaretin altına düştü. Aslında, tüm piyasa oldukça düşüş eğilimli bir ortamdayken bile, ADA bu seviyeye sıkı sıkıya tutundu.

İlginç bir şekilde, Cardano’nun fiyatı sadece bir günde %20’lik bir artışa tanık oldu. Aslında, yazımız yazılırken, piyasa değeri açıkça 2 ayın en yüksek seviyesinde (1,77 dolar) duruyordu. Ayrıca ADA, dün Kraken’de en çok işlem gören 5 kripto paradan biriydi.

Kıvılcımı ne ateşledi?

Cardano (ADA)’nun rallisi şüphesiz çok gecikti. Birlikte bir dizi faktör, son rallisini tetikledi. Bununla birlikte, akıllı sözleşme hype ve geliştirme faaliyetinin hızı, artışı sağlıyor. IOHK CEO’su Charles Hoskinson, geçtiğimiz günlerde akıllı sözleşme lansman tarihinin bu Cuma açıklanacağını duyurdu. Ancak yönetici, lansmanın önümüzdeki ay yapılması planlanan Cardano Zirvesi’nden önce gerçekleşeceğine dair bir ipucu verdi.

Hafta sonu boyunca Cardano, kullanıcıları Alonzo Purple test ağına dahil etmeye başladı ve böylece Alonzo güncellemelerinin üçüncü ve son aşamasını belirledi. Alonzo Purple’ın akıllı sözleşmeleri destekleyen ve Cardano’nun ağında merkezi olmayan finansmanı kolaylaştıran ilk tamamen halka açık ana ağ olacağı da belirtilmelidir. Cardano’nun uzun vadeli geliştirme faaliyeti inkar edilemez bir şekilde etkileyici olmaya devam ediyor, ancak yakın vadeli faaliyeti de geç hız kazanmaya başladı. Aslında, Cardano’nun günlük GitHub geliştirme etkinliği şu anda Ethereum Kusama, Polkadot File Coin ve Dash’ten çok daha yüksek.

Piyasa katılımcıları nasıl tepki verdi?

Piyasa katılımcıları Hoskinson’ın güncellemesine oldukça olumlu tepki verdi. Hem spot piyasa verileri hem de türev piyasa verileri oldukça uyumlu eğilimler öngördü. Ekli çizelgeden de görülebileceği gibi, toplam HAK, yazının yazıldığı sırada 530 milyon dolarlık bir değer gösteriyordu. Nitekim, mevcut seviyeler Haziran ayı ortalarına eşit. Genel olarak, bu, Cardano(ADA)’nun yatırımcıların ilgisini son zamanlarda toplayabildiğini gösterdi.

Bununla birlikte, OI’nin alt’ın Mayıs ayındaki rallisi sırasında 1,3 milyar dolara ulaştığı ve mevcut seviyelerin bundan oldukça uzak göründüğü de belirtilmelidir. Santiment’in verilerine göre, spot hacmi de yazının yazıldığı sırada Haziran ayı seviyelerine ulaşmayı başardı, ancak Şubat ve Mayıs aylarındaki zirvelerinden oldukça uzak kaldı. Bu nedenle, Cardano (ADA)’nun fiyatının mevcut seviyeyi veya bir inç daha yüksekte kalması için hacimlerin önemli ölçüde artması gerekiyor.

Ayrıca, Bybt’in fonlama oranı grafiği, başka bir eğilimin tersine döndüğünü gösteriyordu. Genel olarak, bu metrik, Mayıs ayının ortasındaki ani çöküşten bu yana sıfırdan negatife doğru bölgede geziniyordu. Ancak, 6 Ağustos’tan bu yana, aynı durum uzun vadeli yatırımcıların yeniden baskın olduğunu gösteren pozitif bölgede kaldı.

Cardano (ADA)’nun bu eğilimi devam edecek mi?

Her ihtimalde, evet. Göstergelerin çoğu olumlu işaretler verdi. Fiyat grafiğindeki eğilim şimdiden değişmeye başladı. Hoskinson’ın açıklamasının ardından Cardano (ADA)’nun değerinin Cuma günü biraz daha artması beklenebilir. Ayrıca, gerçek lansman tarihi yaklaştıkça ve akıllı sözleşmeler yürürlüğe girdikçe, ADA’nın fiyatı muhtemelen 3 dolar işaretine doğru ilerleyecektir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Ambcrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku