Cardano (ADA) Fiyat Analizi: Yeni ATH’mi Geliyor?

0 82

Cardano (ADA) geçen hafta ilginç bir gelişme yaşadı ve fiyattaki düşüşe rağmen piyasada beşinci sıraya yükseldi. Son zamanların yıldızı parlayan altcoin’i, 48 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip ve Binance Coin’in hemen arkasından geliyor.

Cardano ivme yakaladı

Geçen haftaki keskin düzeltme sadece Cardano için değil tüm kripto piyasası için ürkütücüydü. ADA, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.5 dolar’dan, 1.1 dolarlık seviyeye düştü.

CoinShares Verileri Açıklandı: Cardano (ADA) Yeni Bir Rekor Kırdı!
CoinShares Verileri Açıklandı: Cardano (ADA) Yeni Bir Rekor Kırdı!

Bununla birlikte, yaşanan düşüş, daha fazla yatırımcının  dipten satın alarak, piyasaya düşük bir fiyattan girmesine izin verdi. Cardano, ani bir toparlanmayla şu anda 1,6 dolar‘dan işlem görülüyor, Günlük grafiğe baktığımızda, grafikte oldukça yükseliş trendi oluşuyor ve fiyatı önemli ölçüde desteklemesi muhtemel.

Boğalar devrede

Fiyattaki toparlanma, düşen kama modelinden kırılmaya bağlı. Belki de genel basınç, 200 Basit Hareketli Ortalama’daki dirençten geldi.

Cardano boğalarının daha yüksek desteğe sahip olmak için savaştığı açık ve bu, alıcıların yükseliş trendini sabote etmemesini sağlayan bir harekettir. Düşen takoz, 2.2 dolarlık bir hedefle oldukça yükselişli bir formasyondur.

Bu arada, Cardano (ADA)’nun dört saatlik grafikte 200 SMA’daki direnci düşürmesi ve beklenen fiyat yükselişini sürdürebilmesi için günü 1.6 doların üzerinde kapatması gerekiyor. İvme bu şekilde devam ederse, yeni bir ATH’ye ulaşmak söz konusu olabilir. Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD), hakim teknik görünümü pekiştiren yükseliş görünümüne sahiptir.

Düşüş senaryoları

Göreceli Güç Endeksi (RSI), 1,6 dolar ve 200 SMA’daki reddedilmenin ardından artan genel yük baskısını vurguluyor. Orta çizginin altına çekilmesi, göz ardı edilemeyecek bariz bir düşüş senaryosu olabilir. Bu nedenle, yatırımcılar fiyatın sırasıyla 1.4 dolar ve 1.1 dolar seviyelerine düimesi için hazırlıklı olmalıdır.

Cardano gün içi seviyeleri

Fiyat: 1,6 dolar

Trend: Kısa vadeli düşüş eğilimi

Oynaklık: Artıyor

Destek: 1,4 dolar ve 1,1 dolar

Direnç: 200 SMA, 1,6 dolar ve 1,8 dolar

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku