Çalınan 280 milyon dolarlık varlık geri alındı

0 8

Üst düzey bir yönetici KuCoin kripto para borsasının Eylül ayında 280 milyon dolarlık bir hack olayında kaybedilen fonların çoğunu geri kazandığını söyledi.

KuCoinin kurucu ortağı ve CEOsu Johnny Lyu 11 Kasımda borsanın çalınan varlıkların% 84ünü geri aldığını duyurdu. Lyu kurtarma sürecinin “zincirde izleme sözleşme yükseltme ve adli kurtarma” içerdiğini söyledi. Ayrıca dava kapandıktan sonra borsanın geri ödeme hakkında daha fazla ayrıntı yayınlayacağını da belirtti.

Lyuya göre KuCoin platformunda işlem gören 176 token için tam hizmet vermeye devam etti. Kalan madeni paralar için hizmetlerin 22 Kasımdan önce yeniden açılmasının planlandığını söyledi. Daha önce bildirildiği gibi KuCoinin platformunda toplam 230 takas edilebilir varlık var.

Twitterdaki haberi duyuran Lyu hack olayında kaybedilen varlıkların miktarını tam olarak belirtmedi. KuCoin başlangıçta kullanıcı kayıplarının 150 milyon doları karşılayacağını tahmin ederken kripto analiz şirketi Chainalysis daha sonra 275 milyon dolar zarar tahmin etti.

Cointelegraphta yer alan habere göre Lyu daha önce ihlalin Bitcoin (BTC) Ether (ETH) ve ERC-20 tokenleri tutan sıcak cüzdanları etkilediğini söylemişti. Çok sayıda çalınan ERC-20 token daha sonra para çekme işlemlerini önlemek amacıyla büyük kripto projeleri tarafından donduruldu. Ekim ayı başlarında Lyu KuCoin yöneticilerinin “ellerinde önemli bir kanıtla” hackin şüphelilerini bulmayı başardıklarını duyurdu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku