California Duyurdu: Bu Altcoin ile İşbirliği Yapılıyor!

56

California Motorlu Taşıtlar Departmanı (DMV), yeni duyurusuyla dikkatleri üzerine çekti. California Motorlu Taşıtlar Departmanı (DMV), son duyurusunda blockchain teknolojisi aracılığıyla araba tapularının dijitalleştirilmesini ve tapu transferini test edeceğini duyurdu. Altcoin projesi Tezos ve Oxhead Alpha ile iş birliği yapacağını açıkladı. İşte detaylar…

California Motorlu Taşıtlar Departmanı (DMV), bu altcoin projeleri ile ortaklık kuruyor!

California Motorlu Taşıtlar Departmanı (DMV), özel bir Tezos blok zinciri aracılığıyla araba tapularının dijitalleştirilmesini ve tapu transferlerini test ediyor. Hareket, California DMV, Tezos ve blockchain yazılım firması Oxhead Alpha arasındaki iş birliğinin bir parçası ve ikincisi 25 Ocak’ta başarılı bir konsept kanıtı duyuruyor. Ajansın baş dijital dönüşüm sorumlusu Ajay Gupta’ya göre, CA Motorlu Taşıtlar Departmanının (DMV) dijital cüzdanlar ve araç adı NFT’leri gibi tüketicilere yönelik uygulamaları bu yılın sonlarında geliştirmesi bekleniyor.

 

Açıklamalara göre eyalet, Kaliforniya’nın kripto benimseme yol haritasını benimsemek için altcoin Tezos ve kripto yazılım sağlayıcısı Oxhead Alpha ile birlikte çalışmayı seçti. Oxhead Alpha, e-kitapları test etmek için Tezos üzerinde bir dizi akıllı sözleşme oluşturdu ve dokümantasyon için işlem süresini azaltabilecek bir hareketle başlık bilgilerinin elektronik alışverişini mümkün kıldı. Verilere göre California, 2020 tarihi itibariyle 30 milyondan fazla kayıtlı araca sahip.

Oxhead Alpha başkanı Andrew Smith, California DMV’nin blockchain hareketinin, özellikle mevcut kağıt tabanlı sistemlere karşı bir modernizasyon olarak çok çeşitli kullanım durumlarına hizmet edebileceğini aktardı.

“Dijital bir kayda sahip olmanın farkı çok büyük!”

Arızalı araçların Kaliforniya’daki adlarında özel bir atama bulunurken, Smith, satıcıların arabayı başka bir eyalete taşıyabileceğini ve hatalı tanımlamaları görece kolaylıkla gizleyebileceğini kaydetti. Bununla birlikte, blockchain tabanlı kayıt tutmanın kullanılmasıyla ve teknolojiyi potansiyel olarak benimseyen diğer DMV’lerle birlikte, Smith, araçların gerçek geçmişini dijital olarak izlemenin çok daha kolay olacağını öne sürdü.

“Kalıcı bir dijital başlığa sahip olmanın faydasına gelince, bu çok bariz bir kullanım durumudur”

California Duyurdu: Bu Altcoin ile İşbirliği Yapılıyor!

Tezos’un neden DMV için uygun olduğunu yorumlayan Smith, firmanın 25 Ocak tarihli duyurusunda blok zincirinin “blok zincirindeki gerçekten zor sorunların bazılarını zarif bir şekilde çözdüğünü” özetledi.

“Sorumlu fikir birliği, zincir üstü yönetişim ve kurumsal düzeyde güvenliğin birleşimi, Tezos’u üretime hazır çözümler sunmak için harika bir platform haline getiriyor”

Öte yandan bu işbirliği, California Valisi Gavin Nemsom’un geçen yıl devlet kurumlarını blockchain teknolojisi ve dijital varlıkları kullanabilecekleri yolları ayırt etmeye yönlendiren bir yürütme emri imzalamasının hemen ardından geldi. Blockchain tabanlı projelerin kullanım durumu, günden güne gelişti ve geliştiricileri daha merkeziyetsiz olmayan uygulamalar oluşturmaya zorladı. Son olarak, kripto para birimleri günden güne hayatımıza entegre oluyor ve hayatın birçok alanında birçok farklı faydası var. kriptoarena.com aktardığımız üzere bunun nedeni ise yatırımcıların, bu kripto para birimlerinin uzun bir süre boyunca piyasada kalabileceğine inanması olarak açıklanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak cointelegraph
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku