Büyük saldırı böyle atlatıldı

0 0

Dünyanın en büyük borsalarından biri olan Coinbase Ağustos ayı başında yaşanan yüzde 51 Ethereum Classic saldırısıyla ilgili bir analiz yayınladı. Raporda saldırısı esnasında yaşananlar anlatıldı ve analiz edildi.

Kripto para saklama platformu olmasının yanında en çok kullanılan borsalardan biri konumunda da olan Coinbase saldırının hedefinin kendileri olmadığını ve hiçbir müşterisiyle yatırımcısının fonlarının çalınmadığını belirtti. Analizde “çifte harcama saldırısı” sonucunda kripto para borsalarından yaklaşık 9 milyon dolarlık varlık çalındığı bilgisi de verildi.

Hatırlanacağı üzere toplam piyasa değeri 770 milyon dolardan fazla olan Ethereum Classic (ETC) Proof-of-Work blokzincirine iki ayrı yüzde 51 saldırısı olmuştu. Saldırganlar milyonlarca dolar değerindeki ETC’leri OKEx ve Bitfinex borsalarına aktarmış iki borsada fonlarını diğer kripto paralara çevirmiş ve daha sonra da platformlardan çıkarmışlardı.

Tüm madencilerin toplamının yüzde 51’inden daha fazla bir hash gücü kullanan ve bu gücü kiralık olarak elde eden saldırganlar bu sayede borsalara yaptıkları ETC gönderimlerini silmişler ve hem ETC’ler hem de karşılığında aldıkları varlıklar ellerinde kalmıştı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku