Bulgaristan da Bitcoin altın rezervini solladı

0 0

Bulgaristan altın rezervinden daha fazla Bitcoin bulunduran ilk ülke oldu. Verilere göre ülkede bugün itibariyle 2.1 milyar dolar değerinde 200 bin Bitcoin bulunuyor. Bulgaristanın altın rezervinin 40 ton olduğu ve bu miktarın 1.8 milyar dolara denk geldiği belirtiliyor.

Güneydoğu Avrupa Kanun Uygulama Merkezi SELEC tarafından Mayıs 2017de yayınlanan basın bildirisinde Bulgar yetkililerin yarım milyon dolara eş değer Bitcoin bulundurduğu rapor edilmişti. 

Dijital varlıklara ilişkin organize suç araştırmaları kapsamında hazırlanan yeni raporda organize suç gruplarının üyelerinin yasa dışı işlerden kazandığı paraları Bitcoine yatırdıkları ve sanal ortamda 200 bine yakın Bitcoin bulunduğu tespit edildiği bildirildi.

Yapılan araştırma kapsamında toplamda 213 bin 519 Bitcoin ve nakit para tespiti yapıldı. Bunun sonucunda Bulgaristan hükümetinin 2 milyar doların da üzerinde Bitcoin varlığına sahip olduğu anlaşıldı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku