Bu yöntemle milyon dolar kar elde ettiler

0 1

Araştırmalar Bitcoin pazarlarında 1 yıl içinde yüz milyonlarca dolar kar fırsatının gizlendiğini ve neredeyse hiç risk olmadan olduğunu gösterdi.

Forbes‘un aktardığı üzere Financial Analysts Journal’in (FAJ) yeni araştırmasına göre; kripto para borsaları rutin olarak önemli derecede fiyat farklılıkları gösteriyor. Bu farklılıklar sayesinde trader’lar fiyatın ucuz olduğu yerden Bitcoin satın alıyor ve aynı zamanda daha pahalı olan başka bir borsada satıyor. Bu yatırımcıların risk almadan anında kar elde etmelerini sağlıyor. Genellikle bankalar ve finans kurumları tarafından yürütülen ve arbitraj olarak adlandırılan bu teknik büyük pazarlarda yaygın olarak kullanılıyor.

BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

2018in ilk çeyreğinde minimum arbitraj karı 384 milyon dolar oldu!

2017 yılında Bitcoin arbitrajından potansiyel olarak elde edilen toplam kâr Sinan Krückeberg ve Peter Scholz tarafından yazılan “Merkezi olmayan verimlilik mi?” başlıklı FAJ belgesindeki ayrıntılı tahminlere göre minimum 377 milyon dolardı. Yazarlar ayrıca 2018’in ilk çeyreğinde mevcut olan minimum arbitraj kârının yaklaşık 384 milyon dolar olduğunu belirtti.

Bitcoindeki beklentilerin tam tersi oldu

Bu konuda elde edilen önemli bilgilerden biri arbitraj uzmanları pazara girdiğinde borsalar arasındaki fiyat farklılıklarının azaldığı ancak Bitcoinde bunun tersinin gerçekleştiğidir. Yazarlar kripto paraların icat edildiği bu 10 yılda pazarın 0dan 0.8 trilyon dolara yükseldiğini söylüyor. Bununla birlikte uzmanların beklendiği gibi çökmesi gerekirken arbitraj fırsatlarının artması dikkat çekiyor.

2016 yılında yapılan araştırmalar arbitraj potansiyelinin 11 milyon dolar değerine ulaştığını gösterdi. 1 yıl sonra bu değer 300 kat arttı. 2018in ilk 3 ayında yılda yaklaşık 400 kat arttı.

Arbitraj yaparken bunlara dikkat edin

Arbitraj yaparken dikkate alınması gereken ilk şey transfer maliyeti. Gün sonunda kârınızı doğrudan etkilediğinden daha az transfer maliyeti olan borsaları tercih etmek akıllıca olabilir. Ayrıca transferlerdeki işlem süreleri arbitraj fırsatını etkileyebilir. Zaman içinde arbitraj ticaretinde önemli bir faktördür. İşlemler yavaş ilerlediğinde kayda değer kazançlar elde etmek zorlaşır. Fiyatlar piyasalarda oldukça değişken olduğu için işlem süreleri mümkün olduğunca hızlı olmalı. Ayrıca Bitcoin ağındaki ortalama onay süresi kontrol edilmeli. Nadiren de olsa bazı durumlarda işlem onay süreleri 10 dakikayı aşabilirken 10 dakika olmalıdır.

Öte yandan oluşabilecek bazı problemler dikkate alınmalı. Örneğin Bitcoin transferi sırasında aktardığınız borsadaki fiyat değişebilir.

Arbitraja giderken dolandırılmayın

Son olarak arbitraj alanında sahtekarlıklarla karşılaşmak mümkün. Bazı platformlar Bitcoin arbitrajı yaparak ayda yüzde 15lik kolay bir kazanç sağlayabileceklerini iddia edebilir. Bu tür platformlardan kaçınılmalı. Buna ek olarak son zamanlarda bilinmeyen kripto para borsaları kullanıcıları arbitraj için çekmek için Bitcoin fiyatını ortalama piyasa fiyatından çok daha düşük gösterebilir. Bu tür borsalara yatırılan BTCler genellikle alıkonulur. Bu nedenle güvenilir değişimler tercih edilmelidir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku