Bu yılın zirvesine çıkan Bitcoin’de sıradaki hedef neresi?

0 1

Bitcoin fiyatları Pazartesi günü yükselişe geçti. Yükselişle birlikte dijital para birimi 2020 senesinin en yüksek seviyesini gördü. Bu hareketle birlikte dünyanın 1 numaralı sanal varlığının uzun süren durgunluğu son buluyor gibi.

12 milyar dolarlık bir finans firması olan deVere Groupun kurucusu ve yöneticisi Nigel Green “En büyük ve en etkili kripto para birimi olan Bitcoin 10 bin dolarlık direnç göstergesinin ötesine geçti – tüm gözler şimdi daha üst seviyelerde” dedi…

Dijital para biriminin yükselişi temelde altın fiyatlarının artmasıyla birlikte meydana geldi.

Altın fiyatları tetikledi

Altın fiyatları test ettiği 1.941.90 dolarlık seviyeyle gün içi en yüksek seviyesine yükseldi. Bu rakam 6 Eylül 2011den itibaren ons başına 1.923.70 dolarlık gün içi rekoru kırdı.

BİTCOİN’DE BEKLENEN RALLİ BAŞLADI MI?

Altın ve Bitcoin fiyatları artarken ABD Doları 2018den bu yana en düşük seviyesine ulaştı. ICE ABD Doları Endeksi DXY% -0.86% 93.736 üzerinden işlem gördü.

Altın fiyatları 2.000 $ civarında yuvarlak bir sayı çevresine yaklaşırken Bitcoin hükümetlerin pandemi tarafından zarar gören ekonomilerin desteklenmesine yardımcı olmak için virüs ve büyük harcamalarla ilgili endişelerin külçe fiyatlarını desteklemesine rağmen çoğunlukla kayıtsız ticareti gördü.

Bazı dijital para boğaları Bitcoinin altını yükselten etkenlerin bazılarından faydalanmaya başladığına ama bunun gecikmeli olarak gerçekleştiğine inanıyor.

Bitcoin altının yerini alabilir

Nigel Green: ‘Bitcoin şu anda bir dijital altın biçimi olarak beklenen prestijini gösteriyor. Şimdiye kadar altın nihai güvenli sığınak varlığı olarak biliniyordu. Ancak bir değer ve kıtlık deposu olmanın temel özelliklerini paylaşan Bitcoin dünya daha fazla teknoloji odaklı bir hal almaya başladığı için altını uzun vadeli koltuğundan ve liderliğinden edebilir” şeklinde konuştu.

Bazı uzmanlar fiat para birimine veya ABD doları veya Euro EURUSD gibi başka bir varlığa sabitlenmeye eğilimli olan istikrarlı paralardaki büyümenin% + 090 olduğuna inanıyor.

Pazartesi günü eTorodaki kriptoasset analisti Simon Peters şunları yazdı:

“Evet bitcoinin kazanımları için olası bir neden artan stabilcoin piyasa değeri. “Örneğin Tether (USDT) bu ay 10 milyar doları geçti ve Circle’ın stabilcoini olan USD Coin (USDC) de 1 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine ulaştı. Belki de bu likiditenin bir kısmı bitcoine doğru yol aldı ”

Genellikle dayanak varlığa 1e 1 oranında işlem gören stabil coinler tipik olarak bitcoin ile ilişkili  hareketliliği düzeltebildiği ve sanal varlıkları dijital para birimleri olarak daha cazip hale getirebildikleri için popüler hale geldi.

Yeni hedef 15 bin dolar mı?

Bitcoinin Haziran ayında 10 bin doların üzerine çıkması çok da önemli değildi ancak bazı yatırımcılar artık varlığın 15 bin dolara ve daha fazlasına ulaşacağına dair bahse giriyorlar.

AvaTrade analisti Naeem Aslam “Bitcoin fiyatı 10 bin dolar işaretinin üzerine çıktı ve fiyat hareketi uzun zamandır orada olan büyük bir psikolojik engeli ortadan kaldırdığından şu an  yükseliş gösteriyor” dedi.

Aslam ayrıca: “Bitcoin fiyatı ivme kazanırsa Bitcoin eşşiz bir varlık olduğu için başka hiçbir şey ona eş değerde olamayacaktır. Bitcoin fiyatı için bir sonraki direncin şimdi 15 bin dolar olduğuna inanıyoruz” dedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku