Bu yeni proje, gelecek nesil Bitcoin veya Ripple (XRP) olarak düşünülüyor

0 0

 XDC token yeni nesil Bitcoin veya XRP olarak yaratıldı ancak Cordite CEOsuna göre düzenlemeye daha dostane bir yaklaşımla oluşturuldu.

XDC arzı Cordite Society üyelerinin oyuyla artırılabilir.

Ekosisteme yeni bir kripto para birimi girdi. Cordite CEOsu Richard Crooka göre 20 Ekimde Corda halka açık blok zincirinde başlatılan XDC tokenı “yeni nesil Bitcoin veya XRP” olacak şekilde yaratıldı. XDC Birleşik Krallık merkezli bir kooperatif olan Cordite Societynin bir projesidir.

XRP dijital varlığı da Corda tarafından destekleniyor. Bununla birlikte XDC tokenı Cordite Societynin geleneksel kripto para birimlerinin sahip olduğuna inandığı bazı “başarısızlıkları” hafifletmeye çalışıyor. Bu nedenle XDC daha “düzenleme dostu” olacaktır. Tokenın ilk tedarikinin bir parçası olarak toplam 1 milyon XDC basılacak.

XDC düzenleyicilerin taleplerini karşılar

Rapora göre XDCnin arkasındaki kooperatif Corda’nın dağıtılmış defterine bir DeFi sektörü eklemek için Birleşik Krallık’ın yasal yapısını kullanacak. Cordite Society üyeliklerine dayalı bir yönetim modeli ve belirteç dağıtımı kullanacaktır. Bir Corda düğümünü çalıştıran herhangi bir tüzel kişilik kooperatifin bir üyesidir.

Böylece kullanıcılar yönetişim noktaları alır ve XDC belirteci etrafındaki kararların bir parçasıdır. Cordo ağının her bir düğümü tüzel kişilik olarak temsil edilecektir. Cordite Society CEOsu bunun Cordadaki DeFi sektörünün Mali Eylem Görev Gücünün (FATF) yönergelerine uygun olarak işlemesine izin verecek bir strateji olduğunu belirtti. Crook ekledi:

Düzenleyiciler dijital para biriminin ne olması gerektiğine ilişkin gereksinimleri belirlediler ve XDC tam olarak bu noktada devreye giriyor ”dedi. Dijital para birimi olarak çoğu yargı bölgesinin gereksinimlerini karşılıyor ve bu nedenle bir adım önde. Biz yeni nesil bir Bitcoin veya XRPyiz.

XDC Teknik Raporu bunu kurumsal düzeyde hazır finansal sınıfın “ilk para birimi” olarak sınıflandırır. Bitcoinin tersine XDCnin Whitepaperda bahsettiği “hataları iyileştirmek” için sabit bir arzı yok. Kullanıcılar oy verirse XDC’nin tedariği zamanla artırılabilir. Basılacak tüm yeni XDCler Cordite düğümünü kullanan oylama üyeleri arasında dağıtılacaktır.

Ek olarak XDCnin 4 özel hedefi vardır: bir değer deposu bir değişim aracı veya bir hesap birimi olmak; Corda topluluğuna katılımı teşvik etmek; Cordada ortaya çıkan projeleri desteklemek ve topluluğu ve ağın geliştiricilerini desteklemek.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku