Bu yeni gelişme 2021 de Ethereum fiyatını 1.000 dolara çıkarabilir

0 0

Ethereum 2.0 uzmanlar tarafından 2021de ETH fiyatının yükselmesi için bir katalizör olarak görülüyor.

Buna ek olarak EIP-1559 uygulandığında ağ bir deflasyon mekanizması alacağından güçlü bir yükseliş eğilimini tetikleyebilir.

Ethereumun fiyatı 4 Kasımda mevduat sözleşmesinin resmi olarak başladığını duyurduktan sonra keskin bir şekilde yükseldi ve 460 $ işareti boyunca sabitlendi. Son 24 saat içinde ETH 461.80 $ a % 2.72lik bir artı kaydetti. Piyasa değeri 5271 milyar dolar.

Ethereum 2.0ın hemen piyasaya sürülmesi ETH için bir katalizör olarak görülüyor. Şimdiye kadar 524.288 ETHnin 52.993 ETHsi yatırıldı böylece Beacon Chain 1 Aralık 2020de planlandığı gibi başlayabilir. Topluluk bu başlangıç ​​tarihinin de tutulabileceğini daha da iyimser bir şekilde gösteriyor. Ancak yaklaşmakta olan bu kilometre taşlarına ek olarak analist Pentoshi EIP-1559da da gelecek yılki ETH fiyatını 1.000 doların üzerine çıkarabilecek büyük bir potansiyel görüyor.

ETH 2021de 1.000 ABD Dolarının Üzerinde Olabilir

EIP-1559 Ethereum blok zincirindeki işlemleri doğrulamak için kullanılan şarj mekanizmasını değiştirmek için bir tekliftir. Mevcut model madencileri bir işlemi onaylamaya teşvik eden bir ücret ödeyerek Bitcoin ile aynı şekilde çalışıyor. Ücret ne kadar yüksekse işlem o kadar hızlı doğrulanır.

EIP-1559 protokol tarafından hesaplanan birincil hız için belirli bir parametre uygulamak için modeli değiştirmeyi önerir. Tamamlanan her işlem için ücretlerin bir kısmı madencilere dağıtılmalı geri kalan % 50 sözde “alan ücreti” yakılmalıdır.

Bu Ethereum ağına ETH fiyatı üzerinde uzun vadeli olumlu bir etkiye sahip olabilecek bir “deflasyon mekanizması” sağlayacaktır. Ağ ne kadar çok kullanılırsa o kadar çok ETH yakılır. Ethereum Core Developer Eric Conner gibi endüstri uzmanları teklifin sadece ETH balinalarına değil tüm yatırımcılara fayda sağlayacağını belirtiyor.

Pentosi teklif kabul edilip uygulanırsa yıllık harcamaların % 4ten % 1.5e düşeceğini ve bunun tek başına ETH hisse fiyatında güçlü bir artışa yol açabileceğini iddia ediyor:

EIP-1559un ETH 2.0ın piyasaya sürülmesiyle birlikte uygulanması bu nedenle önümüzdeki aylarda ve 2021de daha fazla fiyat artışını kuvvetle destekleyebilir.

ETH fiyatını yükseltebilecek diğer faktörler

Daha önce bildirdiği gibi Josh Rager gibi analistler de Ethereum konusunda iyimser. Ona göre ETH yıl sonuna kadar 800 doların üzerine çıkabilir. Analiz şirketi Glassnodedan gelen veriler Ethereum için hash oranının saniyede 259 T / Hashes ile tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldiğini gösteriyor.

Ayrıca ağ ile etkileşime giren aktif ETH adreslerinin sayısı Ekim 2020den bu yana yeni bir rekor seviyeye yükseldi. Bu nedenle Santiment ETH hisse fiyatında daha fazla artış öngörüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku