Bu veriler adı açıklanmamış şirketlerin Bitcoin biriktirdiğini gösteriyor  

0 0

 Kripto topluluğu Squarein rezerv varlık olarak tutmak için Bitcoin satın alma kararına ilişkin haberler çıktıktan sonra moral buldu.

Bu karar MicroStrategynin daha büyük ölçekte de olsa benzer bir seçim yapmasından sadece aylar sonra geldi.

Dolar benzeri görülmemiş enflasyon görmeye devam ettikçe ve bu eğilim hız kazanırsa BTC için bir katalizör olabilir.

Bunun önemi küçümsenmemeli. Ancak veriler Squarein yalnızca “buzdağının görünen kısmı” olabileceğini gösteriyor.

Veriler sayısız diğer büyük adı açıklanmamış yatırımcıların ve muhtemelen şirketlerin şu anda tam Bitcoin biriktirme modunda olduğunu gösteriyor.

Bitcoin fiyatı 11.000 $ ın altındaki bölgede var olan temel direnci geçerken şu anda bazı önemli güç işaretleri ifade ediyor.

Buradaki satış baskısının oldukça yoğun olduğunu ve boğaların momentumlarını koruyamaması durumunda bir dezavantaja yol açabileceğini belirtmek önemlidir.

Bununla birlikte bu sıradan bir ralli değil çünkü BTCnin fiyatı kripto para biriminin şirketler tarafından yedek varlık olarak benimsenmeye devam edeceği umuduyla yükseliyor.

Saygın bir zincir içi analist MicroStrategy ve Squarein sadece “buzdağının görünen yüzü” olduğuna dikkat çekiyor – diğer büyük yatırımcıların BTCyi hızlı bir şekilde topladığını gösteren zincir üzerindeki verilere işaret ediyor.

Benimsemenin Artması Bitcoinde Ralliye Yol Açacak

Bu makale yazılırken Bitcoin 11.300 $ ın üzerinde işlem görüyor ve sadece birkaç gün önce belirlenen 10.600 $ lık son düşük seviyelerden kayda değer bir yükselişe işaret ediyor.

CFTCnin BitMEX kurucularının  yasal olarak peşinde koşmasıyla ilgili olumsuz haberler nedeniyle ivme kazanmaya çalışan kripto para birimi ile son zamanlarda konsolide oluyor.

Square haberleri ise eğilimi yeniden boğaların lehine çevirdi.

Veriler Square ve Microstrategynin BTCye Yatırımlarının Daha Büyük Bir Trendin Başlangıcı Olduğunu Gösteriyor 

Tanınmış analist Willy Woo son tweetinde Square ve MicroStrategynin şu anda Bitcoin biriktiren tek şirket olmadığını açıkladı.

Borsalarda mevcut spot BTCnin büyük ölçüde azaldığına işaret ederek yukarıda bahsedilen iki şirketin toplu alımının geç görülen toplam arz azalmasının yalnızca küçük bir bölümünü oluşturduğunu belirtti.

“Square’in 4.709 BTC ve Microstrategy’nin 38.250 BTC alması buzdağının görünen yüzü. Son 8 ayda borsalarda duran spekülatif stokta 250.000 BTClik bir düşüş görüldü ve bu diğer birçok adı açıklanmayan  yatırımcının piyasadan Bitcoin aldığına işaret ediyor. “

Başka bir halka açık şirket benzer bir açıklama yaparsa bu resmi olarak bir trend olarak kabul edilecek ve ciddi büyüme için bir katalizör haline gelebilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku