Bu Ülke Nüfüsunun Yüzde 10 u, Başkent inin İse Yüzde 25 i Bitcoin e Yatırım Yaptı

0 0

Son günlerde yapılan bir anket Birleşik Krallık vatandaşlarının yüzde 10unun Bitcoin satın aldığını varlığın Londrada büyük ölçüde popüler olduğunu çünkü her dört kişiden birinin Bitcoin satın aldığını söylüyor.

Son birkaç ayda fiyat ve popülaritesinde artmasına rağmen Bitcoin hala kitlelerin dikkatini çekmekten çok uzak görünyor. İngilterede yapılan yeni bir araştırma katılımcıların yalnızca yüzde 10unun BTC satın aldığı ve en çok yatırımın Londrada yaşayanlar tarafından yapıldığı sonucuna vardı.

İngilizlerin yüzde 10u BTC Satın Aldı

Fiyatların bir kez daha yükselmeye başladığı kripto para piyasalarındaki son gelişmelerin ardından Opinium ve AltFi insanların dijital varlıklara bakış açısını değerlendirmek için bir anket düzenledi.

Her iki kuruluş da 2 bin İngilize COVID-19 salgınının finansal durumlarını nasıl etkilediğini sordu ve çoğunluk fiziksel varlıklardan kaçınırken dijital yatırımlara yöneldiklerini iddia etti.

Araştırmanın Bitcoin ve diğer kripto para birimleriyle alakalı bölümünde sonuçlar bu alanda önemli bir büyüme potansiyelinin olabileceğini gösterdi. Ankete katılanların yalnızca yüzde 10u ( 200 kişi) herhangi bir dijital varlık satın aldıklarını söyledi.

Hala nispeten küçük bir yüzde olmasına rağmen 2020 sonuçları yıllık bir gelişme olarak düşünülebilir. 2019un sonundan benzer bir araştırma katılımcıların yüzde 53ünün kripto para satın aldığını gösterdi.

AltFinin araştırması Revolut ve Freetrade gibi platformların da yeni yatırımcıların önemli bir bölümünü çektiğini  gösterdi. Diğer tercih edilen platformlar arasında Google Pay ve Apple Pay vardı ve  kripto para alıcılarının yüzde 28inin bu ikisini de kullandığı belirtildi.

Londralılar Bitcoini seviyorlar

Hiç de şaşırtıcı olmayan bir şekilde dünyanın en önemli finans şehirlerinden biri olan Birleşik Krallıkın başkenti Londra sakinleri Bitcoine en çok  ilgi gösteren kesim oldu. Londrada yaşayan katılımcıların yaklaşık yüzde 25i zaten BTC veya başka bir kripto para birimi satın aldıklarını söyledi.

Öte yandan Birleşik Krallıktaki en az “Bitcoin dostu şehir” yalnızca bir sakinin dijital varlıklar satın aldığı Plymouth oldu.

Araştırma ayrıca genç nesillerin BTCye yatırım yapma olasılığının daha yüksek olduğu anlatısını doğruladı. 18-34 yaşındakilerin neredeyse yüzde 20si zaten Bitcoine yatırım yaptıklarını söylerken 55 yaş ve üstü katılımcılarda ise bu oran yüzde 1 oranında kaldı.

Daha önce JPMorgan aynı sonucu gösteren bir rapor yayınladı. COVID-19 salgınının yatırım yaklaşımlarında genç ve yaşlı nesiller arasındaki önemli farklılıkları vurguladığını bildirdi. Yaşlı yatırımcıların hala altını tercih ederken gençlerin daha yüksek bir risk toleransına sahip oldukları ve Bitcoine yatırım yapma eğiliminde oldukları sonucuna ulaşıldı. 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku