Gözler ve Dikkatler Teşvik Paketinde

0 1

Bitcoin (BTC) efsanevi 20 bin dolar fiyat seviyesinin yüzde 5i içinde yeni bir alım satım haftasına daha başladı… Peki 20 bin dolar bu hafta içerisinde görülebilecek mi?

Aşı uyarıcı karar risk iştahını artırır

BİTCOİN ANALİZ VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN

Daha geniş bir makro düzeyde konuşma ABDnin bu hafta bir koronavirüs teşvik paketini kabul etmesine sıkı bir şekilde odaklanıyor.

Bir hükümet yardımcısı ana akım medyaya verdiği demeçte doların gücünün önemli bir testi olan müzakerelerin başarılı olmanın “garantisinin” olmadığını ancak tartışılan paketin maliyetinin 900 milyar dolar civarında olduğunu söyledi.

Cointelegraphta yer alan habere göre bu çeşitli ekonomik sektörler için faydalar içerecek ancak çok önemli bir şekilde sıradan Amerikalılar için ikinci bir teşvik kontrolü içermeyecek.

Hem bir teşvik paketi hem de aşıların piyasaya sürülmesine ilişkin beklentiler azalan bir doların yükselmesine yardımcı oldu. Ancak bu arada risk varlıkları iyileşiyor.

Bunlar Japon piyasasının pazartesi günü erken işlemlerde iki yılın en yüksek seviyesini geride bıraktığı hisse senetlerini de içeriyor. Petrol de yükselişte ve aşının yeni talebi artıracağı umutlarının ortasında 47 dolara yaklaştı.

Bununla birlikte Bitcoin için USDye yönelik herhangi bir büyük artış her zaman bir endişe kaynağı olarak görülüyor. 2020 BTC ile ABD doları para endeksi (DXY) arasındaki ters korelasyon ile karakterize edildiği de unutulmamalı.

Bununla birlikte DXY Nisan 2018den bu yana en düşük seviyesinden bir kez daha 91 puandan düşüyordu.

Bu hafta ABD Merkez Bankasının virüsle ilgili ekonomik tepkisi hakkında yeni bir rehber olduğunu ve doların potansiyel olarak herhangi bir önemli güncellemeyle adım adım hareket ettiğini görecek.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku