Bu Ülke Borsalarındaki Kripto Para İşlem Hacmi Yeni Rekor Kırdı

0 3

 İsviçrenin ana borsası kripto para işlem hacminin 2020de 11 milyar İsviçre Frankına (123 milyar dolar) ulaştığını  belirtti. Borsa başkanı:Borsa şu anda işlem gören 34 yeni ürün sunuyor ve yatırımcıların “platformumuzda işlem gören 100 farklı kripto ürününe erişimini sağlıyor.”  dedi.   

 İsviçrenin ana borsası olan SIX İsviçre Borsası Çarşamba günü kripto ticaret hacminin 2020de rekor seviyeye ulaştığını duyurdu. Yapılan açıklamada şu detaylara yer verildi:

Düzenlenmiş kripto ürünleri bakımından dünyanın önde gelen pazarı olan İsviçre Menkul Kıymetler Borsası 2020de 11 milyar İsviçre Frangı ile ilk kez kripto ürünlerinde ticaret cirosundaki milyar engelini kırdı.”

 “Bu hacim 2017de 525 milyon Franktı ve bu yüzde 112lik bir artış anlamına geliyor.  Ayrıca işlem sayısı 48.024lük yeni bir rekora ulaştı.”

İsviçre Borsası Sektörde Konumunu Güçlendiriyor

Aynı zamanda Zürih merkezli borsa da ETC Groupu  kripto para borsasında işlem gören yeni ürününün (ETP) ihraççısı olarak memnuniyetle karşıladı. Borsa “ETC Group ETP sağlayıcılarının sayısını altıya ve ETP sayısını 34e çıkaran bir bitcoin ETPyi listeliyor” dedi.

Yapılan açıklama “ETC Group tarafından Btcetc Bitcoin ETPnin (BTCE) listelenmesiyle İsviçre Menkul Kıymetler Borsası düzenlenmiş kripto ürünleri bakımından dünya lideri bir pazar olarak konumunu güçlendiriyor” dedi. Yeni listelenen ürün Bitcoin fiyatını izliyor ve yüzde 100 fiziksel olarak destekleniyor; USD GBP ve CHF ile işlem görüyor.

SIX İsviçre Borsasında Piyasa Müdürü Christian Reuss şu yorumu yaptı:

Yeni ürünle yatırımcılar platformumuzda işlem gören 100 farklı kripto ürününe erişim kazanıyor ve bununla portföylerini çeşitlendirme konusunda daha da fazla fırsata sahip oluyor.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku