Bu Üç Nedenden Ötürü Yatırımcılar Bitcoin Fiyatında Ekstra Dikkatli Olmalı 

0 1

Bitcoin (BTC) fiyatı 20 bin dolar ın üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve kripto para piyasasında büyük bir heyecan hakim. Ancak Bitcoinin büyük bir düzeltmenin eşiğinde olmasının üç ana nedeni var.

Bitcoin Binancede tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 23.800 dolara ve ilk kez 432 milyar dolarlık toplam piyasa değerine ulaştı. Tüm kripto paraların toplam piyasa değeri 670 milyar dolara ulaştı ve her şey yükselişe geçti. Ancak Bitcoin için ufukta bazı düşüş işaretleri var.

Temkinli olmakta fayda var 

Son Bitcoin rallisinin çöküşündeki ana faktörlerden biri 20 bin dolara oldukça hızlı tırmanmasıydı. Görünüşe göre Bitcoinin bu sefer istikrarlı bir hızda 10 bin dolardan 20 bin dolara tırmanması etrafında çok daha sakin bir boğa koşusu vardı.

Bununla birlikte son iki gün aşırı derecede dalgalı geçti ve Bitcoin fiyatını bir ton işlem hacmiyle yüzde 23ten fazla yükseltti. Bu sağlıklı bir yükseliş değil ve yaklaşan düzeltmenin ilk önemli somut göstergesi olabilir.

 Teknik açıdan TD Sıralı göstergesi  son ralliden bu yana ilk kez aylık grafikte bir satış sinyali sundu. Bu önemli ölçüde aşağı yönlü bir çağrı ve ilk işaret.

Kurumsal para artık Bitcoine yoğun bir şekilde yatırılsa da tüccarlar temkinli kalmalıdır. Tarih tekerrür ederse Bitcoinin Aralık 2017de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20 bin dolardan önce olduğu gibi birkaç yüzde 30 düzeltme dönemi yaşadığını görebiliriz.

 Zincir içi metriklere gelince son üç hafta içinde 10 bin ila 100 bin token tutan balina sayısının önemli ölçüde azaldığı görülüyor bu da büyük yatırımcıların daha fazla biriktirmek yerine sattığını ve kar elde ettiğini gösteriyor.

Kansas City Fed tarafından 1995 ve 2020 yılları arasında tahvil altın ve Bitcoini karşılaştıran bir araştırmanın Bitcoinin asla altın ve tahvillere kıyasla tutarlı bir güvenli liman olarak hareket etmediğini ortaya çıkardığını belirtmek de önemlidir.

Ek olarak sosyal medyada Bitcoin kelimesi için arama ve bahsetme sayısının son birkaç gün içinde aniden yükseldiği görülüyor. Bu genellikle yaklaşan oynaklığın bir göstergesidir ve mutlaka bir yükseliş işareti değil potansiyel bir düzeltmenin bir göstergesidir.

Coinbase CEOsu ve Kurucu Ortağı Brian Armstrong bile yatırımcıları kripto para piyasalarının zamanla yükselip alçalması konusunda uyardı ve dalgalanmaya karşı bilinçli olmak önemli. dedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku