Bu tesis her gün 50 bin dolar Bitcoin üretiyor

0 7

Bloombergin raporuna göre New Yorkun Finger Lakes bölgesindeki bir elektrik santrali ürettiği elektriği her gün yaklaşık 50 bin dolar değerinde Bitcoin elde etmek için kullanıyor.

BİTCOİN İŞLEM HACMİNDE BÜYÜK ARTIŞLAR KAPIDA MI? TIKLAYIN

Özel şirket Atlas Holding LLC Greenidge Generation enerji santralinde 7 bin kripto madenciliği makinesi kurdu ve günde 5.5 Bitcoin almak için madencilik yapıyor. 1973 yılında New Yorkta Dresdende kurulan 65 bin metrekarelik bir kömür madenindeki santral sonraki yıllarda doğal gaz santraline dönüştürüldü.

Şirket tarafından yapılan açıklamada madencilik makinelerinin elektriği yeniden üretimle sağlayan ve maliyetleri önemli ölçüde azaltan çift yönlü sayaç gücüyle çalıştığı belirtiliyor.

Madencilik makineleri çok fazla elektrik tükettiği için dünyanın her yerindeki madenciler genellikle ucuz elektrik teknolojilerini tercih ediyor. Bunlardan ilki hidroelektrik santraller.

Kamu kurumları fiyatları yükselttiğinde madencilik şirketlerinin planları bozulabilir. Ancak Greenidge maliyetlerin öngörülebilir ve ucuz olduğunu ve bu teknoloji sayesinde yalnızca üretim maliyetlerinin onlara yük olduğunu belirtiyor. Madencilik çiftliği enerji santrali tarafından üretilen sadece 115 megawattın 15 megawatt kullanıyor. Geçmişte tesis enerji talebinin en yoğun olduğu yaz ve kış aylarında çalışıyordu ancak tüm yıl boyunca faaliyete geçti.

Firma sahipleri blok ödüllerinin mayıs ayında yarıya indirilmekle yarıya indirileceğine ancak yine de o zaman karda olacağına inanıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku