Bitcoin işlem hacminde büyük artışlar kapıda mı?

0 0

Hindistan Yüksek Mahkemesi anayasaya aykırı olduğu gerekçesiyle kripto ve bankacılık hizmetlerinin yasaklanması kararını kaldırdı ve sektöre yol açtı.

HİNDİSTAN MAHKEMESİ KRİPTO PARA YASAĞINI KALDIRDI… TIKLAYIN

Ülkenin rezerv bankası olan Hindistan Merkez Bankası bankaların 6 Nisan 2018de bankaların kripto borsalarına ve dijital varlıklara müdahale eden diğer finansal kurumlara bankacılık hizmetleri vermesini yasaklayan bir genelge yayınlamasını yasakladı.

Daily Hodldaki habere göre Yüksek Mahkeme kararını yayınlamasından sadece altı saat sonra kripto borsası CoinDCX yerel bir bankayla ilgilenen ilk platform oldu. Mumbai merkezli borsa Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin satın alınması ve satılmasının yanı sıra bir banka hesabı bağlantısı üzerinden Hindistan Rupisini kullanarak fiat transferleri satın alınabileceğini söyledi.

Kripto para dünyası şimdi resmi bankacılık dünyası özellikle yatırımcılar ile birleştirildiğinden; Büyük fintek ilerlemeleri girişimcilerin yenilikçilerin ve geliştiricilerin bu kayıp zamanı ortadan kaldırmasını bekliyor.

Tokenyz Ventures teknoloji direktörü Benson Samuele göre birçok şirket kripto para birimleri ile ilgili yeni girişimler yaparak ürün ve hizmetlerle bu sektöre girmeye başlayacak. Samuel sözlerine şöyle devam etti: “Bunlar endüstri için iyi işaretler. Açıkçası bu süreyi iki yıldır bekliyoruz. Kripto para birimi endüstrisinin ve endüstrisinin altyapısı ve küçük bölümleri son 5-6 yılda zaten inşa edildi. Yani bunlar çok olumlu gelişmeler.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku