Bu tahmin Bitcoin yatırımcısının hoşuna gitmeyecek

0 0

Silk Roadnun kurucusu Ross Ulbricht fiyat analizini Bitcoinde paylaştı.

Bir ömür boyu hapis cezası alan Ulbricht dün Mediumda yayınlanan bir makalede Bitcoinin fiyatının önemli ölçüde düşebileceğine dair güçlü bir sinyal olduğunu vurguladı.

Ulbrichtin Eliott dalga prensibine dayanan yeni fiyat analizine göre önde gelen kripto para birimi 1200 dolara kadar düşebilir.

BİTCOİN TEKNİK ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Ulbricht Bitcoinin şu anda II ile gösterilen düzeltme dalgasının sonunda olduğunu vurguluyor. Aancak bu dalganın C ayağı henüz tamamlanmadı. Ulbrichte göre bu düzeltme dalgasının ne kadar süreceğini ve süresini tahmin etmek zor ancak önceki iki aylık piyasa sonuçları yüzde 86 ve yüzde 94 düşüşle göz önüne alındığında resim daha da kötüleşebilir.

Silk Road kurucusu benzer bir fiyat düşüşünün Bitcoini 2 bin 800 veya 1200 dolara kadar çekebileceğini öne sürüyor. Ulbricht II ile gösterilen düzeltme dalgasının Ada yüzde 84 düşeceğini ve Cdeki benzer bir düşüşün fiyatı 2 bin 200 dolara düşüreceğini belirtiyor.

Ulbricht “Süre açısından eğer C ayağı A ayağı kadar zaman alırsa düşüş önümüzdeki haziran-temmuz aylarında tamamlanacak” şeklinde görüş bildiriyor…

Bu noktada Ulbricht bu C ayağının 2021e kadar uzatılabileceğini de göz artı etmiyor.

Ancak bu seviye geçilirse…

Öte yandan Ulbricht Bitcoin 2019un en yüksek seviyesi olan 14.000 doları aşarsa bu düşüş senaryosunun geçersiz kılınacağını ancak böyle bir geri dönüşün mümkün olmadığını belirtiyor.

Ulbricht “Fiyat 14 bin doların üzerine çıkarsa değerlendirmemizi tekrar gözden geçirmeliyiz ancak bu noktada bu benim için pek olası görünmüyor” ifadeleri kullanıyor.

Son olarak Ulbricht “II. dalganın sonunda I. dalganın sonunda görülen aşırı iyimserlikle aynı derecede aşırı kötümserlik ve muhtemelen Bitcoin’e karşı düşmanlık gösterilecek. Böyle bir ortamda satın almak cesaret isteyecek ama III. dalganın fiyatları yeni zirvelere götürmesinin sağlayacağı getiri buna değecektir” diyor…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku