Monero’ya bir şok daha…

0 0

Gizlilik odaklı kripto para birimi Moneronun kolluk kuvvetlerinde sorunlara neden olduğu biliniyor. Bir Europol görevlisi yakın zamanda Moneronun soruşturmaların ilerlemesinde sorun yaşadığını ve Monero ve para hareketlerini izleyemediklerini itiraf etti.

BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Hükümet organlarından gelen baskılar özellikle Asya borsalarında Moneronun listelenmesine yol açtı. Monero böylece birçok borsadan çıkarılırken şimdi Huobinin Güney Kore şubesi Huobi Kore de aynı kararı verdi.

Şirket bu kararın düşük işlem hacimleri ve kripto paranın anonimlik özellikleri nedeniyle verildiğini vurguladı.

Öte yandan açıklamada belirtilmemesine rağmen bu karar ülkede meydana gelen Ninci oda olayının etkisi altında alınmış gibi görünüyor. Nth room olarak bilinen etkinlikte Telegram mesajlaşma uygulamasında çeşitli sohbet kanallarının oluşturulduğu ve binlerce üyeli bu kanallarda şantaj ve genç kızlara yönelik tehditler tarafından yapılan cinsel görüntüler içeriyordu. İlgili kanallara girişin ödendiği ve bu ücretin 200 ila 1200 dolar arasında değiştiği söyleniyor. Buradaki parasal işlemler için Monero kripto parasının kullanıldığı iddia ediliyor.

Başka bir Güney Kore borsası Bithumb Moneroyu listelemeye devam ederken OKEx ve Upbit gibi diğer önde gelen borsalar bu kripto para birimini daha önce hariç tutmuştu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku