Bu tabloya göre Bitcoin yatırımcısı endişeli…

0 0

Bitcoin’in (BTC) durgun seyri piyasanın son birkaç hafta boyunca yatay seyretmesine neden olmuştu ancak kripto para piyasasında son birkaç günde yaşanan yoğun oynaklık bazı yatırımcıları endişelendirdi. BTC’nin tetiklediği son düşüş geçici görünse de bazı bozulma belirtileri de gösterdi.

Beş haneli fiyat bölgesindeki hareketler BTC için yatırımcı algısına dikkate değer bir zarar vermiş gibi görünüyor.

Veriler yatırımcıların son birkaç gün içinde büyük endişe yaşadığını gösterse de aslında endişelerin kaynağı BTC’de son birkaç haftadır yoğun olarak hissedilen satış baskısı.

Arcane Research yeni bir raporunda yatırımcı algısına dair endeksin şu an Nisan sonundan beri görülen en düşük seviyesinde olduğunu açıkladı.

Raporda; “Korku ve Açgözlülük Endeksi” (Perşembe günü) korku bölgesinde geriledi çünkü BTC fiyatı sağlam bir darbe aldı. Endeks şu anda nisan ayının sonundan bu yana en düşük seviye olan 39da… Pek çok yatırımcının aklında mart ayındaki sert düşüş hala taze gibi görünüyor” ifadeleri kullanıldı.

BTC İŞLEM HACMİ DÜŞMEYE DEVAM EDİYOR

Öte yandan bu korkunun kripto piyasasını olumsuz etkilediğini gösteren bir eğilim de gösterge kripto para Bitcoin’in geçtiğimiz ay boyunca gördüğü düşüş hacmi olabilir.

Mayıs ayının ortalarında zirveye ulaştıktan sonra Bitcoin’in işlem hacmi son birkaç haftadır sürekli olarak düşüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku