Bu sinyale göre Bitcoin kısa vadeli zirve noktasında olabilir mi?

0 3

Bitcoin fiyatı yılbaşından bugüne kadar yüzde 60ın üzerinde bir artış gösterdi ve Kara Perşembe sonrasında görülen en düşük seviye baz alındığında yüzde 200 oranında prim yaptı. Sonuç olarak kripto para birimi düşüş trendinden kurtuldu ve tüm işaretler yeni bir yükseliş trendine işaret ediyor.

Bununla birlikte varlıklar asla düz bir çizgide yükselmez ve düzeltmeler genellikle uzun vadeli büyüme için sağlıklı olarak kabul ediliyor. Ancak bir gösterge kısa vadeli bir tepenin burada olduğu konusunda uyarıda bulunuyor gibi. Lider kripto para birimi işler bir süre soğumadan önce başka bir son yükseliş dürtüsüne sahip olabilir.

Boğa piyasası zaten başladı mı?

Tarihsel olarak Bitcoin şimdiye kadar var olan en değişken varlıklardan biri. Boğa koşusu sırasında genellikle yüzde birkaç bin yükseliyor ancak daha sonra ayı piyasası düşüşleri sırasında yüzde 80 ila 90 kadar geriliyor…

Bu aradaki oran baz alındığında düşük seviyelerden alıp yüksek seviyelerden satış yapan yatırımcılar tüm zamanların en iyi performans gösteren varlığından bir servet kazanabilir.

Kripto para birimi 2017de süperstarlığa yükseldi ve 20 bin doları test ettikten sonra herkesin bildiği bir isim haline geldi. O zamandan bu zamana tam 3 sene geçti. Acaba Bitcoin başka bir yükseliş trendine hazır mı?

Düşüş trendi direnci artık kırıldı. Teknik anlamda 10 bin dolarlık FOMO tetikleyicisi artık destekleniyor.

Kısa vadeli zirve mi?

Geriye kalan tek şey daha yüksek güçlü bir dürtü hareketi. Ancak böylesine güçlü bir yıllık performansın mart ayından bu yana istikrarlı bir yükselişin ve önemli miktarda kârda olan yatırımcıların ardından kısa vadeli bir zirve yakın olabilir. Duyarlılık aynı zamanda tarihin en uzun aşırı açgözlülüğüdür.

Diğer tüm bu düşüş faktörleriyle çakışan geçmişte kripto para biriminde doğru bir şekilde zirveleri doğru olarak adlandıran değerlemeye dayalı bir gösterge şimdi bir tepenin yakın olabileceğini söylüyor.

Bitcoin NVT sinyali yakında zirveye çıktı

NVT sinyali veya ağ değerinin işlemlere oranı Bitcoin fiyatı ağında işlem gören toplam değere kıyasla aşırı değerlendiğinde sinyal vermeye yardımcı olur. Geçmişte bu sinyal kırmızıya döndüğünde bir tepenin yakında olduğunu söylüyor.

Piyasanın düşük seviyelerine inmeden önce 2018 sonunda Bitcoinin 20 bin dolarlık zirvesini tetikledi. Göstergenin bu aşamadaki hareketleri ürkütücü bir şekilde NVT sinyalindeki mevcut salınımlara benziyor.

Gösterge doğruysa ve fiyat hareketi 2018in sonunu taklit ederse büyük bir çöküş olabilir. Ancak NVT sinyalinde varlık bir süre daha soğumadan önce Bitcoinde bir tane daha büyük dürtü hareketi kaldığını gösteren büyük bir anormallik var.

NVTye göre 4 bin doların üzerine çıktıktan hemen sonra 2019un başlarında Bitcoinde zirveye çıkma sinyali verecekti. NVT şimdi olduğu gibi kırmızı yandı.

Ancak bunu iki ay süren güçlü parabolik fiyat eylemi izledi. İlginç bir şekilde NVT gösterge hareketi de o zamanlar NVT sinyalinin tepe ve çukurlarıyla eşleşiyor gibi görünüyor.

Daha da çarpıcı olan fiyat hareketinin kripto para biriminin 10 bin dolar patlamasından hemen önceki konsolidasyon aşamasına neredeyse mükemmel bir şekilde benzemesi ve 2019un en yüksek seviyesini 14 bin dolar olarak belirlemesidir.

NVT ilk sinyal verdiğinde zirvede gerçekte yoktu ve sinyale göre harekete geçen herhangi bir yatırımcı yaklaşık 10 bin dolarlık getiri kaçıracaktı.

Benzer hareket olur mu?

Aynı türden bir dürtüsel hareket tekrar olursa Bitcoin fiyatı destek olarak geçmiş direncin doğrulanması için başka bir uzun düşüş trendinden önce 30 bin dolara kadar yükselebilir.

Açıkçası Bitcoin bir dönüm noktasında ve kripto endüstrisindeki en güvenilir göstergelerden bazıları şu anda kafa karıştırıyor ve karışık sinyaller gönderiyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku