Bu sinyale göre Bitcoin hakimiyetinde artış olacak

0 0

Bitcoin fiyat anlamında bildiğiniz duruyor. Özellikle son iki aylık dilimde çok küçük bir bantta hareket eden lider kripto para birimi hem yatırımcıları hem de analistleri şaşırttı.  Bitcoin’deki bu sıkışık seyir özellikle son haftalarda bazı analistlerin “altseason” söylemini fazlasıyla kullanmasına neden oldu.

Altcoinlerin BTCye karşı performansından dolayı Bitcoin hakimiyet metriği son haftalarda yüzde olarak düştü…

MEHMET ÇOBAN’İN BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Ancak Bitcoinde altcoinlere karşı bir ralliyi destekleyebilecek metrik göstergesi yanıp yanıp sönüyor.

Bitcoin son birkaç hafta içinde durduğundan altcoinlerin daha iyi performans gösterme şansı oldu. Bunlara en iyi örnek Cardano ve Chainlink…  her iki altcoin de son haftalarda yatırımcısına tam anlamıyla yüzde 100den fazla kazandırdı. Aynı dönemde Bitcoin yüzde 5’lik bir dilimde hareket etti.

Altcoin pazarındaki hareketin gücü nedeniyle Bitcoinin kripto ilkesinin gerisinde kaldığı aşikar. Bu sebeple aylar sürecek bir altseason olacağı söylemi de ciddi oranda arttı.

Bu konuda bir yorumcunun şu söylemi dikkat çekiyor:

“Buradaki kritik seviye: 2018in sonlarından 2019un ortalarından itibaren görülen seviye şimdi 2020 için taban görevi görüyor. 62nin altındaki bir kırılma BTCye karşı #altcoinler için daha fazla pomp anlamına geliyor.”

Yine de al sinyali mi geliyor?

Bu konuyla ilgili olarak bütün bu söylemlere karşın Bitcoinin hakimiyet tablosunda bir satın alma sinyali belirdi. Bu da altcoinlerin sonunda BTCye karşı göreceli bir düzeltme göreceğini gösteriyor.

Tom Demark Sequential izleyen bir Telegram kanalına göre Bitcoin hakimiyeti önümüzdeki haftalarda artacak.

20 Temmuzda aşağıdaki grafiği paylaşan kanal metriğin bir haftalık grafiğinin TD Sequential’e göre bir satın alma sinyalinde olduğunu gösteriyor. İşte bu sinyal Bitcoin hakimiyetinin artacağını ve altcoinlerin BTCye göre daha düşük performans sergileyeceğini gösteriyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku