Bu sinyal son göründüğünde Bitcoin yüzde 80 artmıştı… Ve o sinyal yaklaşıyor!

0 0

 Bitcoin Eylül ayında görülen 9.800 dolarlık düşük seviyelerden bu yana güçlü bir yükseliş yaşadı.

Bu makalenin yazıldığı tarih itibariyle önde gelen kripto para birimi 11.400 $ dan işlem görüyor.

Bazıları bunun sadece düşük seviyelere dönüşle sonuçlanacak bir ayı piyasası sıçraması olduğundan korkuyor.

Önemli bir teknik gösterge durumun böyle olmadığını bunun gerçek bir kırılma olduğunu gösteriyor.

Aslında Bitcoin yakın gelecekte 11.500 doların üzerine çıkarsa makro öneme sahip bir satın alma sinyali oluşturacağını gösteriyor.

Bu satın alma sinyalinin en son Nisan ayında görüldüğü zaman BTCyi yalnızca bir kaç ayda 7.000 dolardan 12.500 dolara çıkaran % 80lik ralli gerçekleşmişti.

Bitcoin Önemli Seviyeye Yaklaşıyor 

Orta vadede kararlı bir şekilde 11.500 $ ı yeniden almayı başarırsa Bitcoin yakında daha da yükselmeye başlayabilir.

Yakın zamanda bir kripto varlık yatırımcısı Bitcoinin şu anda çok önemli bir teknik seviyeye karşı çalıştığını belirterek aşağıdaki tabloyu paylaştı. Grafik BTCnin ilkbahar ve yaz rallisi boyunca birçok kez destek olarak tutulan önemli bir pivot seviyesinin üzerine çıkmak üzere olduğunu gösteriyor.

Bitcoin yakında 11.500 $ ın üzerine çıkarsa gösterge en son Nisandan Ağustosa kadar % 80lik ralliden önce görülen bir “satın alma” sinyali oluşturacak.

Temel Trendler Uyumlu

Temel eğilimler yukarıda paylaşılan çizelgede gösterilen olumlu duyguya uyuyor.

Bir blockchain analitik firması olan Glassnode aktif Bitcoin balinalarının sayısının yakın zamanda 1.800ün üzerine çıktığını bildirdi. Veriler bunun 2017 rallisinin ortasında bir süredir bu metriğin en yüksek değeri olduğunu gösteriyor:

“#Bitcoin balinalarının sayısı (≥ 1K BTCye sahip kuruluşlar) geçtiğimiz aylarda artış eğilimi gösteriyor. Daha yüksek net değere sahip bireylerin BTC $ fiyat değerlenmesi beklentisiyle Bitcoine yatırım yapmak için alana girdiğinin bir göstergesi. “

 Coin Metricsten elde edilen veriler ayrıca en son 2016nın sonlarında veya 2017nin başlarında son makro rallinin başlangıcında görülen şu anda oluşmakta olan bir trend telaşı olduğunu gösteriyor. Birincisi Bitcoinin piyasa değeri 2017 boğa piyasasında olduğu gibi istikrarlı bir şekilde artıyor. 2017de olduğu gibi devam ederse 2021 ilginç bir yıl olur. “

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku