Bu seviye tutmazsa Ethereum 315 Dolar bölgesine doğru düşebilir

0 0

Son iki hafta içerisinde ilginç bir eğilim gösteren Ethereum Bitcoinin güçlü artışına karşın düşük bir performans sergiledi.

Son 10 gün içerisinde BTC yaklaşık % 16 artış gösterirken ETH % 6 civarında bir yükseliş yaşadı. Bu yılın başında ETHnin yüzdelik artışının oranı ile Bitcoinin yalnızca % 5-10 yükseliş gösterdiği göz önüne alındığında çok önemli bir farktır. 

Analistler bu zayıflığın olumsuz yönde güçlü bir düşüşün öncüsü olduğundan korkuyor.

Bununla birlikte Ethereumun Bitcoin tarafından kurtarılması mümkün görünüyor. Analistler yüksek seviyelerde gerçekleşen son düşüşe rağmen BTCnin fiyat hareketinin yükselişte kaldığını ileri sürüyor.

Ethereum temel seviyenin kaybolması durumunda 300 Dolarlık seviyeye düşecek 

Analistler mevcut destek seviyelerinde tutanamadığı takdirde Ethereumun düşüş yaşayacağından korkuyor. Bir kripto varlık analisti 28 Ekimde aşağıdaki grafiği paylaşarak ETHnin önemli kısa vadeli hareketli ortalamalar kümesinde nasıl durduğunu belirtti. Bu ortalamalar önceki rallilerde destek Eylül ve Ekim aylarının başında isekonsolidasyon sırasında belirgin dirençler gösterdi.

Bu grafiği paylaşan analist ETHnin bu desteği kaybetmesi durumunda 300-315 Dolara düşebileceğini belirtti. Ethereum mevcut seviyelerden 315 Dolara düşerse %20lik bir düşüş gerçekleşecek. ETHnin 315 Dolar seviyesi Eylül ayı düzeltmesi sırasında ulaştığı en düşük seviye olarak kaydedildi.

Bitcoin Çok Daha İyi Görünüyor

Bitcoin ETHye göre çok daha iyi görünüm sergiliyor. BTC yükselişine devam ederse ETHnin de varlığı izlemesi olası duruyor.

Son zamanlarda önde gelen bir analist tarafından paylaşılan aşağıdaki grafikte Bitcoinin makro bazda 14.000 Doların üzerine çıkması durumunda coinin daha yüksek bir seviyeye çıkmasının önünde çok az şeyin olacağı gösteriliyor.

“2018 (ayı piyasasının başlangıcı) yıllık açık. İşte bu. Bu son direniş. Bu seviyenin üstünde artık her şey daha kolay.

Grafik 14.000 Doların Bitcoin için önemli bir seviye olduğunu gösteriyor. 2019un en yüksek seviyelerini neredeyse bir T olarak gösterdi ve 2017 yılında mumunun kapandığı yeri işaretledi.


 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku