Altın tutkunu Peter Schiff e göre, BTC şimdiye kadar gördüğü en büyük baloncuk…

0 0

Altın tutkunu Peter Schiff Mart ayından bu yana güçlü bir ralli geçiren Bitcoinin bir balon olabileceği iddiasında bulundu.

Mart ayında 3.500 Dolar seviyelerini gören BTC mevcut durum itibariyle 13.000 Dolarda yer alıyor.

Fon yöneticisi ve liberter yatırımcı 28 Ekimde Bitcoinin şimdiye kadar gördüğü en büyük balon olduğunu söyledi.

“Alıcıların ticaretlerinde sahip oldukları inanç seviyesine göre varlık balonlarının boyutunu ölçüyorsanız Bitcoin balonu gördüğüm en büyük balondur. Bitcoin hodlerlar haklı olduklarından ve bu baloncuklar sırasında dotcom veya ev alıcılarından daha fazla kaybedemeyeceklerinden eminler kendilerine güveniyorlar.

Schiff bu mesajda Bitcoini Dotcom Boom ve Bust ile 2000lerin Housing balonuyla karşılaştırıyor. Bu baloncukların her ikisi de insanlık tarihinin en coşkulu pazarlarından bazılarını işaret etti.

Schiff Bitcoinin devam eden hareketi ile ilgili olarak ilk kez şüphe duymuyor.

“Bitcoin Squarein BTCye 50 milyon Dolar (toplam varlıkların %1i) yatırım yaptığı haberlerinde % 4 arttı. Ama bu satın alma zaten gerçekleşti. Spekülatörler duyurunun yeni alıcıları çekeceğine bahse giriyor. Gerçek haber şu ki Squarein satın alınması BTCyi 2019un en yüksek seviyesinin üzerine çıkaramadı.”

Şüphecilerin sayısı giderek azalıyor

Schiff azalan BTC şüphecilerinin bulunduğu havuzun bir parçasıdır.

Geçmiş yıllarda BTCnin güçlü bir eleştirmeni olan Microstrategynin CEOsu Michael J. Saylor son zamanlarda gönderdiği tweet ile varlığı yeniden hedefine aldı. 

Şimdi en büyük destekçisi olarak şirketini şu anda yaklaşık 500 milyon dolar değerinde olan 425 milyon Dolarlık büyük miktarda Bitcoin satın almaya yönlendirdi. Kendisi de yüz milyonlarca Bitcoine sahip ve onu gördüğü en iyi yatırımlardan biri olarak tanımlıyor.

“Bu yatırım dünyanın en yaygın olarak kabul edilen kripto para birimi olan BTCnin güvenilir bir değer deposu ve nakit tutmaktan daha uzun vadeli takdir potansiyeline sahip cazip bir yatırım varlığı olduğuna olan inancımızı yansıtıyor. BTC on yıldan fazla bir süre önce kuruluşundan bu yana hem bireyler hem de kurumlar için yararlı özelliklere sahip küresel finansal sisteme önemli bir katkı olarak ortaya çıkmıştır. MicroStrategy BTCyi nakitten daha üstün olabilecek meşru bir yatırım varlığı olarak kabul etti ve buna göre Bitcoini Hazine rezerv stratejisinde ana holding haline getirdi.”

Real Vision CEOsu Raoul Pal ve milyarder bir hedge fon emektarı Wall Street yatırımcısı Paul Tudor Jones gibi yatırımcılar da Bitcoin boğaları arasında yer alıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku