Bu seviye korunmadığı takdirde Bitcoin daha fazla düşüş yaşayabilir

0 0

Piyasa eğilimi gerçekten de yükselişse Bitcoin bu önemli seviyenin üzerinde kalmalı. Aksi takdirde daha fazla dibe sürüklenebilir.

Popüler bir Bitcoin analistine göre gerçekten de bir boğa piyasasındaysak tutmamız gereken önemli bir seviye var.

Bu Seviye Çok Önemli

Son BTC fiyat hareketliliği hakkında yorum yapan popüler yatırımcı ve piyasa analisti BTC_JackSparrow şöyle bir tweet attı:

BTC yükseliş eğilimindeyse bu tutması gereken bir destek seviyesidir. Tarihsel olarak – yükseliş piyasasında – her zaman geçerli olan geri çekilme seviyelerinde. Değilse – çok daha fazla sorunla karşı karşıyayız ancak destek tutma ve sıçrama olasılıklarının iyi olduğunu düşünüyorum.

Bahsettiği seviye 128 günlük hareketli ortalama bu yazının yazıldığı sırada 10 bin 100 dolar civarına denk geliyordu. Bitcoin ise 10 bin 300 dolardan işlem görüyor ve oldukça yatay…

Analistin paylaştığı tabloya göre makro düzeyde Bitcoin daha uzun bir süre 128 DMAnın altına düştüğünde keskin bir düşüş var. Mart ayındaki satışların yanı sıra geçen yaz 2018in başında ve 2014 ve 2015te yaşanan düşüş buna bir örnektir.

Boğa Eğilimi

Yukarıdaki gözlemin ışığında analistin tahmini bir yükseliş olacağına dair somut bir izlenim olmadığıdır. Bu birçok analist arasında hakim olan duygu gibi görünüyor.

Daha önce bildirdiği gibi mevcut fiyat hareketi 134 günlük yükselen bir kanala uyarken fiyat şu anda kanalın desteğiyle birlikte dinleniyor.

İlk yükseliş hedefine bakıldığında 100-EMA hattı yukarı yönlü bir kırılmaya karşı 10.380 $ civarında güçlü bir direnç yarattı ve Bitcoin en son girişiminde onun üzerinde kapanmayı başaramadı.

Bununla birlikte aşağıdan bakıldığında hala yoğun bir şekilde tartışılan CME boşluğu 9665 $ a düşmüştür ve bu son ayaklara kadar doldurulmamıştır. Bazı analistler Bitcoinin yukarı yönde devam etmeden önce bu açığı kapatacağını düşünüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku