Bitcoin, 9 bin 600 dolardaki CME açığını kapatacak mı?

0 0

Bitcoinin değeri 10 bin 440 dolarlık direnç seviyesinin altında kalırken zirveye ulaşamaması spekülasyon yaratmaya devam ediyor. Hafta boyunca varlık yavaş yavaş 9 bin 890 doların altındaki boşluğu kapatmış olsa da uzun bir konsolidasyon dönemi de satın alma baskısında tükenmeye neden olabilir.

CMEnin düşen OIsinin etkisi pozisyonlarını kapatan yatırımcıların Bitcoinin genel işlemine de zarar verebileceği vurgulanmıştı. Bununla birlikte yakın tarihli bir Ecoinometrics bülteni bunun uzun vadede tamamen doğru olmayabileceğini öne sürdü.

Rapor Bitcoin uzun vadeli destek olmak için 10 bin dolarlık eski bir direnç seviyesini yükseltmeye çalışabileceğinden piyasa duyarlılığının henüz tamamen tersine dönmediğini belirtti (ayılar lehine).

CMEye olan ilgideki düşüş yerel bir tabanı sağlamlaştırmak için gerekli olan zayıf elleri sıyırmaya yönelik mevcut bir süreçte olduğunun olası bir göstergesi.

Şu anda alım – satım oranı 1: 1 idi ancak Eylülden önce 4: 1 idi. Raporda opsiyon traderlarının kendilerini olası bir kısa vadeli düşüşten korumaya çalıştıkları için sadece bir durumun yaşandığını belirtildi. Bu da dolayısıyla CMEnin OIsindeki düşüşü açıkladı.

Bununla birlikte aşağıdaki tabloya göre uzun vadeli yükseliş duygusu oldukça geri çekilmiyor.

Dürüst olmak gerekirse Bitcoin tekrar 10 bin doların altına düşerse duyarlılık hala büyük bir darbe alabilir ancak şu anda Bitcoin için her şey bitmiş değil.

“Farklı piyasa katılımcılarının Bitcoinin 10 bin dolara düşmesine tepkisi ilginç olacak.”

Willy Woo 9600 – 9800 dolar arasındaki CME açığının doldurulamayacağına inanıyor

Öte yandan önde gelen bir Bitcoin analisti Bitcoinin geçmişte çok tartışılan CME boşluğunu doldurmak için düşmeyebileceğini söyleyecek kadar iyimserdi.

Willy Woo mevcut aralıkta tutarlı likidite enjeksiyonu nedeniyle her BTC düşüşünün yukarı doğru çekildiğini ve bu aralıktan uzak kaldığını öne sürdü.

Şimdi yukarıdaki tabloyu analiz etmek CME boşluğundaki işlem hacminin eksikliğinin (VPVR göstergesi) Bitcoinin aralıktan uzaklaşması için güçlü bir neden olabileceğini ancak yine de güvence elde etmek için başka bir güçlü yükseliş izdihamının gerekli olduğunu gösterdi.

Mevcut gelişmeyle birlikte Bitcoin muhtemelen Eylül ayının geri kalanını tanımlayacak bir başka önemli haftaya doğru ilerliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku