Bu sadece bir düşüş mü yoksa uzun vadeli bir düzeltmenin başlangıcı mı?

0 0

Bitcoin 10 bin dolar seviyesindeki uzun vadeli bir destek noktasını hemen hemen test etti.

Teknik göstergeler aşırı satım koşullarını gösteriyor.

Düzeltmenin sonu için muhtemel bir hedef 9 bin 800 dolara yakın.

BTC durgunluğu

Bitcoin fiyatı 3 Eylülde yaklaşık yüzde 13 düştü ve yukarı doğru devam etme olasılığı için gerekli olan uzun vadeli bir destek seviyesine ulaştı.

Fiyat 10 bin dolardaki kritik destek noktasının hemen hemen test etti. 1 Hazirandaki sapma haricinde bu bölge daha önce mart ayından bu yana direniş olarak hareket etti ve şimdi destek olarak hareket etmesi bekleniyor.

Bitcoin aşırı satım seviyelerine ulaşıyor

Teknik göstergeler tersine dönme belirtisi göstermezken MACD RSI ve Stokastik RSI Mart çöküşünden bu yana en düşük seviyelerinde. Bu piyasada aşırı derecede bir aşırı satılma gerçekleştiğinin bir işareti olarak yorumlanabilir.

Haftalık grafik benzer bir görünüm sunuyor çünkü 10 bin dolar seviyesi direnç olarak defalarca test edildi. Ek olarak mevcut düşüş daha çok bu seviyenin yeniden test edilmesi ve Aralık 2017de tüm zamanların en yüksek fiyatına ulaştığından beri çizilen azalan direnç çizgisi gibi görünüyor.

Haftalık kapanış çok önemli olacak. Uzun bir alt fitil ve muhtemelen bir çekiç mum çubuğunun oluşturulması hareketin bir düzeltmenin başlangıcı olmaktan ziyade sadece bir yeniden test olduğunu düşündürüyor. Öte yandan bu alanın altına bir kapanış ve azalan direnç çizgisinin büyük olasılıkla düşüş yönünde etkileri olacaktır.

 Sonuç olarak Bitcoin fiyatının mevcut yılın en yüksek seviyesinin üzerine çıkaran yeni bir yukarı doğru hareket başlatmadan önce 9 bin 800 dolara düşmesi bekleniyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku