Bloomberg Analisti: Bitcoin 500 bin dolara da çıkabilir, sıfıra da düşebilir

0 2

Bitcoin sınırlı arzı ve artan talep nedeniyle 500 bin dolara ulaşabilir

Bloomberg Research Bitcoinin altınla yüksek oranda ilişkili olduğunu öne sürüyor

Bitcoinin diğer kripto para birimlerinden daha iyi performans göstermeye devam edeceğini söyledi

Bloomberg tarafından yayınlanan yeni bir Crypto Market Outlook araştırmasına göre Bitcoinin sınırlı arzı ve hızla artan talep onu altının piyasa değerine doğru ilerletebilir.

Bitcoinin son birkaç gün içinde dördüncü kez 12 bin doları geçememesine rağmen Bloomberg hala kripto para birimi konusunda iyimser. Yayınlanan makaleye göre risk sıfır ile 500 bin dolar arasında.

Bloomberg  analisti Mike McGlone “Sınırlı arz ve artan talep Bitcoin için artılardır ve makroekonomik temeller bazı tahminlere göre 500 bin dolarlık bir fiyatla altının piyasa değerine doğru yürüyüşünü destekler. Veya sonunda başarısız da olabilir” dedi.

Araştırma Bitcoinin altının değer kazanmasına yardımcı olan benzer nedenlerle değer kazanmaya devam edebileceğini belirtti. Sınırlı arzları ve artan talepleri özellikle enflasyon ve aşırı para basımı dönemlerinde onları mükemmel değer depoları haline getiriyor.

Her iki varlık da güçlü piyasa düzeltmelerine ve “küçümseme dönemine” sahipti ve Bitcoin henüz tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20 bin dolara tekrar ulaşamadı. Bitcoinin kurtarma temeli şimdi sağlamlaşırken diğer kripto para birimleri daha çok spekülasyonla yönlendiriliyor. McGlone Bitcoin aynı zamanda taklitçiler arasında benimsenme yarışını da kazandı ve şu anda altının dijital bir versiyonuna doğru olgunlaştığını söylüyor.

Ethereum’a da dikkat!

Analist ayrıca Ethereumu çevreleyen son eğilimi de kabul etti ve 2 numaralı kripto para biriminin geniş piyasası bu süre boyunca baskı altında tutacağını söyledi. Tetherin (USDT) sonunda Ethereumu gölgede bırakacağına ve 2021 yılına kadar Bitcoinden sonra ikinci olacağına inanıyor ve bu da istikrarlı paraların artan benimsenmesine bağlı.

Analist “Tetherin ileride 2 numaralı kripto varlığı Ethereumu geride bırakma potansiyeline sahip olduğunu” iddia eden analist Tetherin istikrarlı bir ödeme şekli olduğunu ve Bitcoin dahil diğer tüm kripto para birimlerinin böyle olmadığını da sözlerine ekledi.

McGlone Bitcoinin diğer tüm kripto para birimlerinden daha iyi performans göstermeye devam edeceğini ancak bazı coinlerin kripto para biriminin yanında var olmaya devam edeceğini söyledi. McGlone “1990ların internet patlamasının ardından birkaç kripto hayatta kalmalı ancak piyasa fiyatlarının özellikle Bitcoine kıyasla çok az değer kazanma şansı var” diye ekledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku